فهرست

برای اولین بار در استان اردبیل؛

بخش ویژه ناشنوایان در کتابخانه مرکزی اردبیل راه اندازی شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: بخش ناشنوایان کتابخانه مرکزی اردبیل با هدف ارائه خدمات به کم شنوایان و ناشنوایان راه اندازی شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین بخش ویژه ناشنوایان در سطح کتابخانه های عمومی استان با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ زعفر احد زاده، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان؛ رحیم افلاکی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اردبیل؛ علی شفاعی، رئیس آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین موسسات فرهنگی ویژه ناشنوایان در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این مراسم اظهار داشت: با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای نخستین بار به همت کتابخانه مرکزی اردبیل، بخش ناشنوایان این مجموعه فرهنگی راه‌اندازی شد تا این قشر از کتاب ها و ویژه برنامه های  فرهنگی و آموزشی مورد نظر در این زمینه بهره‌مند شوند.
وی تصریح کرد:  علاوه بر این بخش، ارائه خدمات به گروه های مختلف سنی از جمله کودکان ونوجوان و همچنین بخش ویزه نابینایان در کتابخانه مرکزی اردبیل فعال است و این کتابخانه به یکی از بزرگترین مرکز فرهنگی و کتابخوانی در استان تبدیل شده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هدف از راه اندازی این بخش را رفع نیاز های اطلاعاتی، ارتقای سطح دانش، اطلاع رسانی و آموزش برای ناشنوایان عنوان کرد و افزود: ناشنوایان  با مراجعه به کتابخانه مرکزی می‌توانند از کتاب‌ها و منابع مورد نظر استفاده کنند و همه روزه نیز برنامه خاصی برای آنها در قالب مسابقات فرهنگی، نشست کتابخوانی و مهارت‌آموزی برگزار خواهد شد.
رضاقلیزاده افزود: قرار است این مجموعه برای بیش از دو هزار و ۸۵۰ ناشنوا و کم شنوا ارائه خدمات کند که بهزیستی استان همکاری نزدیکی را با این اداره کل انجام داده و سعی بر این است تا همچنان فرآیند کتاب و کتابخوانی با ایجاد علاقه و جذابیت‌های بیشتر در بین گروه‌های مختلف توسعه پیدا کند.
وی با اشاره به شروع سال تحصیلی و آمادگی کتابخانه مرکزی اردبیل برای ارائه خدمات به دانش‌آموزان و دانشجویان خاطر نشان کرد: با بهبود شرایط کرونایی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، کتابخانه مرکزی اردبیل آماده ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف است و امیدواریم با توجه به موقعیت به وجود آمده گروه‌های نوجوان و جوانان از بخش‌های عمده کتابخانه مرکزی، منابع و ذخایر آن استفاده کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد اعضای کتابخانه‌های عمومی استان را گروه‌های سنی نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند و در سال‌های اخیر سعی کردیم با افزایش منابع و کتاب‌های جدید و تازه منتشر شده بیشتر در خدمت مخاطبان در گروه‌های سنی مختلف باشیم.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ