فهرست

امام جمعه شهرستان پارس آباد؛

مطالعه در جهت شناخت و انس و الفت با ارواح طیبه اهل بیت عصمت و طهارت از نیکوترین مطالعات است

امام جمعه شهرستان پارس آباد با صدور پیامی از اقشار مختلف مردم جهت شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد، حجت السلام علی اکبر باقری بنابی با صدور پیامی از اقشار مختلف مردم به منظور مشارکت حداکثری در برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی دعوت کرد.
در بخش هایی از این پیام امده است:
حمد و سپاس بیکران خداوندی را که خواندن را سرآغاز رسالت پیامبر بزرگوار (ص) قرار داد.
اهمیت کتاب و کتابخوانی و عظمت و شرافت کتاب در اسلام تا حدی است که خداوند متعال به قلم و آنچه می نویسد،قسم یاد می کند و این نشان از اهمیت والای علم و دانش در دین مبین اسلام است.
اکنون که به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا، به در خانه ماندن و رعایت فاصله اجتماعی تاکید می گردد،بهترین و والاترین شیوه بهره مندی از ساعات و لحظات، مطالعه و انس با کتاب است و نیکوتر آنکه این مطالعه در جهت شناخت هرچه بیشتر سیره و سبک زندگی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و الفت بیشتر با ارواح طیبه اهل بیت از طریق کتابخوانی باشد.
امسال نیز به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، شاهد برگزاری غیر حضوری و مجازی یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف آشنایی با سیره پاک ائمه معصومین (ع) بویژه امام رضا (ع) و حضرت مهدی (عج) همزمانبا سراسر کشور در شهرستان مرزی پارس آباد هستیم که امیدوام همه عزیزان از برکات معنوی و معارف برآمده از این جشنواره فرهنگی بهره مند شوند.
اینجانب ضمن ارج نهادن به این رویداد مهم فرهنگی، بدینوسیله از مردم فهیم و فرهیخته شهرستان پارس آباد بویژه نسل جوان و نوجوان و عموم علاقمندن به کتاب و کتابخوانی دعوت می کنم با استقبال شایسته و حداکثری از فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و با توسل به نور مبارک شمس الشموس حضرت امام رضا (ع) با مشارکت پرشور در این اقدام ارزشمند فرهنگی، معرفتشان را نسبت به اهل بیت (ع) افزایش داده و سیره پاک ائمه اطهار را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
علی اکبر باقری بنابی
امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ