فهرست

با هدف بستر سازی برای مطالعه؛

اجرای طرح «پیشخان کتاب» در شهرستان پارس آباد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: طرح پیشخان کتاب، گامی در جهت ترویج کتاب و کتابخوانی و دسترس پذیرکردن کتاب برای مردم در مناطق کم برخوردار است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اعلام این خبر اظهار داشت: بستر سازی برای ارتقای فضاهای مطالعاتی با احداث پروژه های کتابخانه ای در شهر های تازه تاسیس و همچنین با تکمیل پروژه های نیمه تمام با قوت در حال پیگیری است و بر این اساس چندین کتابخانه در سطح استان، هم از محل اعتبارات دولتی و هم از طریق مشارکت خیرین در حال احداث است.
رضاقلیزاده با بیان اینکه علاوه بر احداث ساختمانهای کتابخانه ای چندین طرح برای افزایش سرانه مطالعه در حال انجام است گفت: طرح ایجاد « پیشخان کتاب» در محله « زیرنهر تراب» شهر پارس آباد با ایجاد سازه متحرک اجرا خواهد شد.
وی افزود: مراحل ادارای و تامین اعتبار مورد نیاز و همچنین تشریفات قانونی برای ساخت این سازه فرهنگی انجام شده است و در آینده نزدیک در محله زیر نهرتراب شهرستان پارس آباد راه اندازی خواهد شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با بیان اینکه خدمات ارائه شده در این پیش خوان کتاب همانند خدمات کتابخانه های عمومی خواهد بود افزود: راه اندازی این مجموعه فرهنگی با مشارکت و  تامین اعتبار از محل اعتبارات دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل صورت گرفته است.
وی هدف از ایجاد این پیشخان در مناطق کم برخوردار را ایجاد تسهیل برای دسترسی مردم این منطقه به کتاب دانست و خاطر نشان کرد: ساخت کتابخانه به جهت کمبود منابع مالی در همه محلات و مناطق مقدر نیست به همین جهت در تلاش هستیم با راه اندازی ایستگاههای کتابخوانی در محلات و مکان های پرتردد، کتاب را در دسترس اقشار مختلف قرار دهیم.
 
نسخه قابل چاپ