فهرست

همزمان با برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی:

فرماندار شهرستان کوثر از اقشار مختلف مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد

فرماندار شهرستان کوثر گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی برای بهره گیری از سیره رفتاری، علمی و عملی امام رضا (ع) است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر که به ریاست وحیدکنعانی، فرماندار و با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ معصومه مصطفایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثر؛ بلال اسکندری، بخشدار بخش فیروز و سایر اعضای انجمن در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
کنعانی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ رضوی در جامعه، اظهار داشت: فرهنگ رضوی باید در تمام ابعاد زندگی ما نماد عینی داشته باشد و در گفتارها، برخوردها، نشست و برخاست‌ها این فرهنگ را به خوبی مشاهده کنیم. وی افزود: فرهنگ رضوی یعنی اینکه سخنان، رفتار و منش امام رضا(ع) را در جای جای زندگی خود پیاده کنیم .
فرماندار شهرستان کوثر با بیان اینکه امام علی ابن موسی‌الرضا(ع) در بین ائمه معصومین ملقب به «عالم آل محمد» است و این لقب در این امام همام بیشتر متجلی است، گفت: امام رضا (ع) به خاطر بعد علمی وسیعی که داشت به عالم آل محمد لقب گرفت.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به آغاز برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی( 22 خرداد) ضمن اعلام آمادگی برای فراهم نمودن بستر های لازم برای شرکت گسترده مردم دراین جشنواره، خاطر نشان کرد: مقدمات لازم در خصوص برگزاری این جشنواره کتابخوانی توسط کتابخانه های عمومی این شهرستان بعمل آمده است و در صدد هستیم با برگزاری جلسه هماهنگی با حضور مسئولین شهرستانی از ظرفیت های موجود در ادارات برای انجام تبلیغات محیطی، جذب کارکنان و مراجعین ادارات برای شرکت در این جشنواره بهره برداری کنیم.
کنعانی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: دستگاههای اداری و اجرایی شهرستان بویژه شهرداری کوثر با حمایت های مادی و معنوی و همچنین پرداخت بموقع و کامل نیم درصد حق السهم کتابخانه ها از در آمد شهرداری ها، کتابخانه های عمومی را در برگزاری هرچه باشکوهتر این جشنواره یاری کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه ضمن قدردانی از حمایت های فرماندار از برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در شهرستان کوثر، گفت: در طی سال های گذشته کتابخانه های عمومی در برگزاری این جشنواره کتابخوانی موفق عمل کرده اند و هرساله برگزیده هایی از این شهرستان در سطح ملی و استانی مورد تجلیل قرار گرفته اند.

وی افزایش سه برابری اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای کتابخانه های عمومی را نشان دهنده دیدگاه فرهنگی مجموعه فرمانداری دانست و گفت: هزینه کرد این اعتبارات در حوزه های فرهنگی و کتابخانه ای، سرمایه گذاری برای آینده جامعه محسوب می شود و پروش انسان های آگاه و اندیشمند با ارتقای سرانه کتاب و کتابخوانی محقق خواهد شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوثرنیز در این جلسه با تشریح ابعاد مختلف جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: با شیوع ویروس منحوس کرونا، اکثر فعالیت های کتابخوانی در بستر فضای مجازی متمرکز شده است و اعضای کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های کتابخوانی بصورت مجازی مشارکت می کنند.
مصطفایی یادآور شد: یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بصورت مجازی در حال برگزاری است و این جشنواره تا اول آبان ماه برگزار خواهد شد.
گفتنی است مدیر کل کتابخانه های عمومی استان همچنین در نشست صمیمی با فرماندار شهرستان از عنایت ویژه وی در افزایش سه برابری اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای کتابخانه های عمومی شهرستان کوثرقدردانی کرد.
شایان ذکر است در حاشیه برگزاری جلسه انجمن، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در کتابخانه های عمومی امیرکبیر و استاد شهریار کوثر ضمن دیدار با کتابداران از بخش های مختلف این کتابخانه ها بازدید کرد.
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ