فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال مطرح شد:

نقش موثر شاخص های فرهنگی در کاهش آسیب های اجتماعی

فرماندار شهرستان خلخال گفت: ارتقای شاخص های فرهنگی در جامعه موجب کاهش اسیب های اجتماعی می شود.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال با حضور فریدون بابابی، فرماندار؛ و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرخلخال و بخش های تابعه این شهرستان در محل فرمانداری و همچنین با شرکت انلاین مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
فرماندار خلخال در این جلسه با بیان اینکه توجه به حوزه های فرهنگی و تلاش برای تامین زیرساخت ها در این حوزه گره گشای بسیاری از مسائل و معضلات کنونی جامعه است اظهار داشت: افزایش آگاهی های عمومی در جامعه با گرایش مردم به کتاب و کتاب و کتابخوانی حاصل می شود و هرچه قدر سطح علمی و سواد اجتماعی در مردم افزایش یابد، ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی کاهش خواهد یافت.
بابایی با بیان اینکه عدم هزینه کرد و فراهم نکردن بستر های مورد نیاز فرهنگی موجب ایجاد مشکلات در سایر زمینه خواهد شد افزود: افزایش طلاق، بالارفتن آمار زندانیان، رفتار های خشن و خشونت های موجود در جامعه و بسیاری از رفتارهای پر خطر در جامعه ناشی از عدم آگاهی و پایین بودن سطح علمی جامعه است و مقابله با این معضلات اجتماعی وظیفه نهادهای فرهنگی را دوچندان می کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور ظرفیت های علمی و فرهنگی در شهر خلخال خواستار ایجاد تعامل دوسویه بین مسئولین فرهنگی و شخصیت های علمی و فرهنگی برای ایجاد محافل علمی و فرهنگی در شهرستان خلخال شد.
پروانه رضا قلیزاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز به صورت آنلاین از محل اداره کل در این جلسه شرکت کرده بود ضمن قدردانی از اهتمام فرماندار خلخال و سایر اعضای انجمن شهرستان خلخال با شاره به رایزنی های صورت گرفته با مقامات عالی استان و نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی به منظور احداث کتابخانه مرکزی خلخال اظهار داشت: احداث کتابخانه مرکزی مطالبه اصلی مردم و بویژه فرهیختگان شهر خلخال است و اقدامات اولیه برای تامین اعبتار بمنظور احداث این کتابخانه صورت گرفته است.
رضاقلیزاده با اشاره به ظرفیت های عظیم فرهنگی و شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی در شهرستان خلخال یادآور شد: در ویژه برنامه ملی با عنوان« از تبار قلم» که به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شدف آقای اسماعیل امینی که اصالت خلخالی دارد به عنوان نویسنده منتخب ملی مورد تجلیل قرار گرفت و این نشان دهنده ظرفیت علمی و فرهنگی این شهرستان است.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه های فرهنگی در این شهرستان اظهار داشت: در راستای حمایت از نویسندگان و اصحاب قلم در این شهرستان برنامه های رونمایی از کتاب نویسندگان این شهرستان برنامه هایی رونمایی از کتاب های نویسندگان خلخال برگزار شده است.
 
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : انجمن کتابخانه های عمومی
نسخه قابل چاپ