فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر عنوان شد؛

افزایش سه برابری اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای کتابخانه های عمومی شهرستان نیر

فرماندار شهرستا نیر گفت: با تصویب 1 میلیارد و 800 میلیون ریال، اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای کتابخانه های عمومی شهرستان نیر، سه برابر افزایش یافته است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر با حضور شجاع اقبالی، فرماندار؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ علی میرزاپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیر و جمعی از اعضای حقیقی و حقوقی این انجمن در محل فرمانداری  شهرستان نیر برگزار شد.
فرماندار نیر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیر اظهار داشت:  تلاش برای ترویج کتاب و کتاب و کتابخوانی با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی از موفقیت های مهم کتابخانه های عمومی است و این نهاد فرهنگی فرهنگی توانسته است با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه های فرهنگی و کتابخوانی  را در بستر فضای مجازی توسعه دهد.
وی با اشاره به افزایش سه برابری اعتبارت این نهاد فرهنگی در سال جاری گفت: از محل اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای امسال 1 میلیارد و 800 میلیون ریال برای تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی این شهرستان اختصاص خواهد یافت و این در حالی است که در سال گذشته مجموع اعتبارات مصوب این شهرستان 500 میلیون ریال بوده است.
اقبالی در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم مساعدت و همراهی نهاد های فرهنگی در پیشبرد اهداف فرهنگی در شهرستان نیر  تصریح کرد: اختصاص حق السهم کتابخانه ها از محل نیم درصد درآمد شهرداری ها و همچنین همسویی دستگاههای فرهنگی در برگزاری برنامه های فرهنگی، نقش موثری را در توسعه فرهنگی این شهرستان برعهده خواهد داشت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی و کتابخوانی در بستر فضای مجازی گفت: با شیوع ویروس کرونا و کاهش برنامه های فرهنگی با حضور اقشار مختلف در کتابخانه های عمومی، بستر سازی مناسبی برای بهره گیری از ظرفیت مجازی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی بوجود آمده است و همکاران کتابدار ما در شهرستان نیر اقدامات تحسین برانگیزی در این حوزه دارند.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره های متعدد ملی و استانی در بستر فضای مجازی افزود: امسال یازدهمین جشنواره ملی کتابخوانی  رضوی در قالب های متنوع و برای همه سطوح سنی و به صورت فردی و خانوادگی با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی از 22 خرداد ماه شروع شده و تا ابان ماه ادامه خواهد یافت و لازم است  با بهره گیری از ظرفیت های موجود در انجمن کتابخانه های عمومی در برگزاری هرچه باشکوهتر این جشنواره برنامه ریزی شود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیردر این جلسه از برگزاری بیش از 528 برنامه فرهنگی مجازی در سه ماهه اول سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر سه باب کتابخانه عمومی در شهر نیر و یک باب کتابخانه عمومی در بخش کورائیم فعال هستند و به منظور پیشگیری از شیوع کرونا برنامه های کتاب خوانی با حضور اعضای فعال در بستر فضای مجازی برگزار می شود.
وی افزود: تاکنون بیش از 300 نفر در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی این شهرستان شرکت کرده اند و مبلغ 10 میلیون ریال  نیز توسط خیرین بخش کورائیم برای تامین جوایز شرکت کنندگان این جشنواره اهدا شده است.  
گفتنی است در حاشیه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور جمعی از کارشناسان ستادی از کتابخانه عمومی مرحوم امیر حسین فردی این شهرستان بازدید کرد.
 
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : کتابخانه
نسخه قابل چاپ