فهرست

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار برگزار شد

معاون فرماندار بیله سوار گفت: کتابخانه های عمومی در راستای ترویج کتابخوانی و ارتقای آگاهی نقش مهمی برعهده دارند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی با حضور محمد علیزاده، معاون فرماندار؛ حجت الاسلام امین پور محمد، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار و اعضای حقیقی و حقوقی و با حضور مجازی پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار شد.
سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سواردر این جلسه با تشریح عملکرد کتابخانه های عمومی در حوزه های مختلف اظهار داشت: با افتتاح کتابخانه های عمومی سردار شهید قاسم سلیمانی در شهر بیله سوار و همچنین افتتاح کتابخانه روستایی، دکتر سولماز فهمی در روستای انجیرلو، فضا های مطالعاتی در کتابخانه ای در این شهرستان توسعه قابل توجهی داشته است.
پورمحمد اجرای برنامه های فرهنگی در فضای مجازی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا را نقطه عطفی در مسیر حرکت کتابخانه عمومی عنوان کرد و افزود: فعالیت های کتابخانه های عمومی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بستر فضای چشمگیر است.
در ادامه این جلسه معاون فرماندار بیله سوار، کتابخانه های عمومی را جزو مراکز مهم علمی و فرهنگی عنوان کرد و اظهار داشت: این مراکز فرهنگی با ذخایر عظیم علمی، نقش تاثیرگزاری در ارتقای اگاهی و سطح علمی جامعه بر عهده دارند.
وی ضمن قدردانی از تلاش های ارزنده اداره کل کتابخانه های عمومی در تکمیل پروژه های کتابخانه های این شهرستان گفت: کتابخانه عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با جدیدترین تجهیزات کتابخانه ای در اختیار اهالی فرهنگ دوست قرار گرفته  و با هماهنگی دستگاههای فرهنگی می توان از این ظرفیت به منظور اجرای برنامه های فرهنگی استفاده کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در ارتباط زنده تصویری با این جلسه، تولید محتوای فرهنگی و انتشار در فضای مجازی را از مهتمترین برنامه هایی عنوان کرد که در شرایط ناشی از شیوع کرونا، توسط کتابداران کتابخانه های عمومی اجرا می شود.
رضاقلیزاده با بیان اینکه بر اساس شرایط اعلامی توسط ستاد مبارزه و پیشگیری از شیوع کرونا، در رنگبندی
 ( زرد) ارائه خدمات در کتابخانه عمومی با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می گیرد و سالن های مطالعه نیز با 30درصد ظرفیت در اختیار علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی قرار می گیرند.
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ