فهرست

با شرکت امام جمعه شهرستان پارس آباد ؛

نشست ادبی آنلاین با عنوان «نیمه خرداد» به همت محفل ادبی ارس شهرستان پارس آباد برگزار شد

امام جمعه پارس آباد گفت: اقتدار فعلی اسلام و شیعه در جهان متاثر از نهضت امام خمینی (ره) است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، به مناسبت فرا رسیدن سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) نشست ادبی آنلاین با عنوان « نیمه خرداد» به همت محفل ادبی ارس شهرستان پارس آباد با حضور علی اکبر باقری بنابی، امام جمعه شهرستان پارس آباد، پروانه رضا قلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، مهدی میرزا رسول زاده، دبیرمحفل ادبی شمس عطار اردبیلی و جمعی از شاعران شهرستانی و استانی به صورت مجازی برگزار شد.
امام جمعه شهرستان پارس آباد در این نشست با بیان اینکه اقتدار فعلی شیعیان و مسلمانان در جهان، متاثر از نهضت حضرت امام خمینی (ره) است اظهار داشت: این نهضت با وجود توطئه های متعدد دشمان اسلام و ایران بعد از رحلت امام خمینی با رهبری حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب از توطئه ها و مشکلات بوجود آمده به سلامت عبور کرده و در مسیر تعالی و تحقق آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی با قدرت و قوت در حال حرکت است.
وی به توطئه دشمان در تحمیل جنگ اقتصادی و افزایش فشارها برمردم ایران اشاره کرد و افزود: دشمان در مقابله با این نهضت عظیم الهی شکست خورده اند و مشکلات اقتصادی و معیشتی بوجود آمده با مدیریت و تدبیر صحیح و درست قابل حل است و مسئولان باید در زمینه رفع مشکلات اقتصادی مردم اهتمام داشته باشند.
در ادامه این نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با تسلیت فرا رسیدن سالروز ارتحال حضرت امام (ره) به فرهنگ سازی برای ترویج شعائر اسلام و انقلاب در مناسبت های مخلتف ملی و مذهبی اشاره و خاطر نشان کرد: کارکنان کتابخانه های عمومی در راستای تحقق اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی برنامه های متنوع فرهنگی و کتابخوانی در مناسبت های مختلف را اجرا می کنند.
 
وی افزود: معرفی کتابهای منتشر شده در خصوص آزاد سازی خرمشهر و دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاههای مجازی کتاب، جمعخوانی کتاب و رونمایی از کتاب های نویسندگان استان را تنها بخشی از برنامه هایی دانست که در نیمه اول خرداد ماه برگزار شده است.
رضا قلیزاده همچنین به تدارک برنامه های مختلف مناسبتی به مناسبت چهارده و پانزده خرداد اشاره کرد و افزود: این برنامه های در کتابخانه های عمومی شهرستان ها  با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برگزار می شود.
در ادامه این مراسم فرامز دهقان و ابراهیم عابدیان از شعرای شهرستان پارس آباد و سعید اقبالی و رباب امان پور از شاعران شهرستان اردبیل در این مراسم شعر خوانی کردند.
 
 
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ