فهرست

در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد عنوان شد؛

ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه فرهنگی در شهرستان پارس آباد

معاون فرماندار پارس آباد گفت: ایجاد زیر ساختهای مناسب و توسعه کمی و کیفی در حوزه های فرهنگی نقش تعیین کننده ای در رشد و تعالی جامعه دارد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد به صورت نیمه حضور و مجازی با حضور، یاسر ندائی، معاون عمرانی فرماندار؛ محبوب فروزنده، شهردار پارس آباد و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان در محل فرمانداری و همچنین با حضور مجازی پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار شد.
معاون فرماندار پارس آباد در این جلسه با بیان اینکه فراهم کردن بستر مناسب و فرصت های مطالعاتی برای کودکان و نوجوانان و ترغیب و تشویق آنان به فرهنگ کتابخوانی از جمله وظایف خانواده ها، معلمان، مربیان و نهادهای متولیان است اظهار داشت:  خانواده می تواند در فرهنگ کتابخوانی نقش پررنگی را ایفا کند، زیرا خانواده در حقیقت نخستین دنیایی است که کودک با آن آشنا می شود به همین خاطر رفتار و گفتار خانواده در شکل دهی شخصیت کودک بی بدیل و انکارناپذیر است.
وی افزود:  علاوه بر توجه به نیاز های مادی کودکان، برای رشد اجتماعی و فرهنگی آنان، باید بستر سازی های مناسب در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری مورد توجه قرار گیرد تا اقشار مختلف جامعه با بهره گیری از این ظرفیت ها در ابعاد مختلف به رشد و تعالی دست یابند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با بیان اینکه شیوع ویروس منحوس کرونا موجب ایجاد بستر های جدید در فضای مجازی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شده است اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیتها جهت حضور فیزیکی اقشار مختلف در کتابخانه های عمومی، برنامه های ترویجی و معرفی کتاب، مسابقات کتابخوانی، جمع خوانی کتاب با حضور اعضای فعال در فضای مجازی انجام میگیرد.
وی افزود: کتابداران استان به صورت روزانه با تولید محتوای فرهنگی و خلاصه کتاب های مفید و پرمخاطب و اشتراک گذاری این منابع در بستر فضای مجازی، کمپین های متعدد علمی را ایجاد کرده اند.
رضا قلیزاده با بیان اینکه توسعه زیر ساخت های فیزیکی در سطح شهرستان ها نیز با جدیت دنبال می شود افزود: در شهرستان پارس آباد دوباب کتابخانه در حال احداث هست که یکی از این پروژه ها در روستای تلکه از توابع این شهرستان به همت خیرکتابخانه ساز در 18 اسفند کلنگ زنی شده و برآورد ما این است که این کتابخانه در نیمه اول سالجاری به بهره برداری برسد.
وی پروژه کتابخانه مرکزی این شهرستان را به عنوان و دومین وبزرگترین بنای کتابخانه ای و فرهنگی عنوان کرد و افزود: علیرغم پیگیر های متعدد در دوره های مختلف توسط مردم و مسئولین، متاسفانه این پروژه 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
رضاقلیزاده خاطر نشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته و قول مساعد مسئولین استانی و شهرستان، امیدواریم از محل اعتبارات سال جاری مبلغ مناسبی را به اداره کل راه و شهرسازی به عنوان پیمانکار این پروژه اختصاص دهند.
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ