فهرست

برنامه كتابخانه‌ها در هفته پيش ‌رو

با مشارکت دستگاههای فرهنگی شهرستان نمین صورت گرفت؛ برگزاری جشن شهرستانی غدیریه با عنوان کاروان امید و شادی در شهرستان نمین همزمان با ایام دهه امامت و ولایت جشن غدیریه با عنوان کاروان امید و شادی و ویژه برنامه های کتابخوانی بامشارکت دستگا های فرهنگی در شهرستان نمین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جشن غدیریه با عنوان کاروان امید و شادی با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر نمین؛ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی واداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین و اداره کتابخانه‌های عمومی و با حضور شهلا هنرور، معاون فرماندار نمین و جمعی از اقشارمختلف مردم درسالن اجتماعات شهرداری نمین برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری نمین در این مراسم اظهارداشت: برگزاری مراسم های تبیینی غدیر مورد نیاز جامعه است که این مهم به خوبی در برنامه های اجرایی دهه امامت و ولایت شهرستان لحاظ شده  ودستگاه‌های فرهنگی شهرستان برنامه های متنوعی را دراین ایام اجرا کردند.
 
وی برگزاری جشن های فرهنگی با رویکرد شادی و امید را گامی مثبت در راستای نشاط اجتماعی برشمرد و افزود: این جشن ها و فرهنگ سازی فرصت مغتنمی برای شناساندن پتانسیل های مثبت جوانان و فعالان فرهنگی و هنری و در راستای افزایش روحیه جمعی مردم پر تلاش این شهرستان است.
هنرور با اشاره به ظرفیت فرهنگی شهرستان نمین گفت: همدلی و همسویی مسئولان و مردم در کنار هم برای ارتقای روحیه مثبت در بین جوانان ضروری است و بسترهای لازم باید از طریق خانواده ها و متولیان فرهنگ و هنر شهرستان تامین شوند.
 
در ادامه جلسه مرتضی بالایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نمین ضمن تبریک ایام دهه امامت و ولایت اظهار داشت: دهه امامت و ولایت پر از درس های فراوانی است که باید با استفاده از آنها به اهمیت این رویداد بزرگ دینی و تاریخی در دین اسلام پی برد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان نمین با اشاره به وجود مسائل و آسیب های اجتماعی و افزایش ناامیدی در جامعه گفت: جامعه امروز بیش از پیش به اجرای برنامه های نشاط آور نیاز دارد و لازم است با توجه به وظیفه مندی خود در این مسیر برنامه ریزی انجام دهیم.
 
وی با تاکید بر اینکه منظور از شور و نشاط اجتماعی، ولنگاری نیست افزود؛ نشاط اجتماعی باید در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری تبیین شود واین مسئله باید در چارچوب فرهنگ اسلامی و هنجارهای جامعه باشد.
 
 
مهین سلامتی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین نیز طی سخنانی در تشریح برنامه های عید ولایت گفت: جشن عید ولایت همزمان با هفته امامت و لایت در کتابخانه حبیب الله امامی شهرستان نمین با مشارکت حوزه علمیه خواهران شهرستان نمین با حضور پرشور کودکان و نوجوانان برگزار شد.
وی افزود: در این برنامه زهرا جاوید از مدرسان حوزه علمیه خواهران شهرستان نمین کتاب «امام علی و پرنده» معرفی و بخش هایی از این کتاب با حضور اعضای کتابخانه بلند خوانی شد.
در ادامه برنامه محدثه بنیادی عضو 14 ساله کتابخانه به شاهنامه خوانی برای کودکان پرداخت که با استقبال آنان مواجه شد.
وی تصریح کرد: اجرای نمایش طنز توسط حدیث نجاتی عضو کتابخانه امامی؛ مقاله خوانی توسط نادیا سرباز عضو کتابخانه؛ آموزش کاردستی عید غدیر توسط سمیه کوکب بخت مسئول کتابخانه امامی و شاهنامه خوانی توسط محدثه بنیادی عضو کتابخانه عمومی امامی نمین از دیگر برنامه های اجرا شده در این ایام برگزار شد.
سلامتی تصریح کرد: جشن ویژه عید غدیر خم در كتابخانه فرهنگ نمين با حضور جمعی از اعضای فعال کتابخانه برگزار شد و كتاب «نسيم غدير» توسط نيروانا صباحي؛ كتاب «امير سكوت و عدالت حضر علي عليه السلام» توسط حديثه بنيادي؛ كتاب «دعوت آشكار توسط نسترن اسكندر زاده و كتاب فرهنگ نامه غدير توسط اكبر طليعه از جمله برنامه های اجرای شده در این جشن بود.