فهرست

يادداشت و پيام

دعوت از اقشار مختلف مردم برای شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛

سید محمد اعتماد اعجازی، فرماندار شهرستان اردبیل، در پیامی از مردم شریف و فرهنگ دوست برای شرڪت در دوازدهمین جشنواره ڪتابخوانی رضوی دعوت ڪرد.

به مناسبت برگزاری دوازدهمین جشنواره ڪتابخوانی رضوی و با توجه به لزوم ترویج فرهنگ ڪتابخوانی در جامعه، سید اعتماد اعجازی، فرماندار شهرستان اردبیل، در پیامی از مردم برای شرڪت در جشنواره ڪتابخوانی رضوی دعوت ڪرد.

 
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سید اعتماد اعجازی، فرماندار اردبیل با صدور پیامی از اقشار مختلف مردم برای شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد
 در بخش هایی از این پیام امده است:
به نام خدا
ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و سیره نبوی و ائمه معصوم (ع) به ویژه آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته امام رضا (ع) امری پسندیده و مهم است.
تقویت و توسعه هویت فرهنگی و دینی از اهداف انقلاب اسلامی است و در طول چند سال اخیر هرساله شاهد برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشنواره کتابخوانی رضوی هستیم، بدون شک برکت کشور عزیزمان به یمن وجود بابرکت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع)، اشاعه و ترویج اندیشه‌های اهل بیت(ع) می‌تواند زمینه رشد معنویت و خودسازی را برای جوانان و نوجوانان فراهم نموده و انسان را به سرمنزل مقصود برساند.
وقت‌گذاری در زمینه کتابخوانی و ترویج فرهنگ کتابخوانی به ویژه فرهنگ رضوی، در حقیقت، سرمایه‌گذاری مُولّد و زاینده است که ثمر آن، عاید نسل حال و آینده، می ‌شود و همگان از این سرمایه‌گذاری منتفع خواهند شد.
خوشبختانه کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردبیل در حال برگزاری دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی هستند؛ وجود این جشنواره به‌منظور مطالعه کتاب‌های مفید و ارزشی و آشنایی هر چه بیشتر با سیره و منش اهل بیت(ع) غنیمت است.
    این رویداد بزرگ فرهنگی تا اول مرداد ماه برگزار خواهد شدو علاقه مندان به آشنایی با سیره رضوی می توانند با مراجعه به آدرس الکترونیکی razavi.samakpl.ir شرایط کامل شرکت در جشنواره را دریافت کنند.
بی‌شک، جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی برای ترویج فرهنگ متعالی اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع)، الگوبرداری عموم مردم از سبک زندگی ائمه اطهار(ع)، نهادینه شدن عادت به کتاب‌خوانی و در نتیجه توسعه فرهنگی جامعه خواهد بود؛ لذا همه دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی، سازمان‌های مردم‌نهاد و مردم ادب‌دوست و کتاب‌خوان شهر اردبیل را به شرکت در این جشنواره ارزشمند دعوت می‌کنم.
 
 
سید محمد اعتماد اعجازی
فرماندار اردبیل
عكس های مرتبط :