فهرست

يادداشت و پيام

همزمان با روز قلم؛

پیام تبریک مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل به مناسبت گرامی داشت روز قلم

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با صدور پیامی، روز قلم را فعالان عرصه های فرهنگی تبریک گفت.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با صدور پیامی فرا رسیدن 14 تیر« روز قلم» را به اهالی فرهنگ دوست، فرهیختگان و نویسندگان استان تبریک گفت.
در بخش هایی از این پیام آمده است؛
قلم، زبان عقل و معرفت و احساس انسان ها و بیان کننده اندیشه و شخصیت صاحب آن است. قلم، زبان دوم انسان هاست وهرگونه رشد و پیشرفت، پیروزی و آرامش و معرفت و شناخت، ریشه در قلم دارد. تمدن ها، تجربه های تلخ و شیرین و علوم با نوشتن ماندگار می شوند.
در صفحات تقويم، چهاردهم تيرماه با عنوان «روز قلم» به خود جلوه‏اي ديگر بخشيده است. « قلم » انسانهايي را که جدا از هم، از نظر زمان و مکان زندگي مي کنند پيوند مي دهد، گويي همة متفکران بشر را در تمام طول تاريخ و در تمام صفحة روي زمين در يک کتابخانه بزرگ جمع مي بيني؛ روز قلم، بهانه ای است برای یادآوری منزلت و قداست و حرمت قلم که در باور دینی و تاریخی ما ریشه دارد، بطوریکه در نگاه بلند دین مبین اسلام، قلم آنچنان جایگاه رفیعی دارد که در کلام  خداوند به آن قسم یاد شده: «ن و القلم و ما یسطرون».
در این میان، همگام با خادمان اهل قلم، اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با حمایت از اهالی فرهنگ، قلم و اندیشه، سعی داشته با اجرای طرحهائی همچون نشست های ادبی، معرفی کتاب، رونمایی از کتاب های فاخر نویسندگان استان، انجام فعالیتهای ادبی و فرهنگی، برگزاری جلسات نقد کتاب و ... قدمی در جهت تقدیر از ساحت مقدس قلم و ترویج فرهنگ منبعث از آن بردارد.
  ضمن تبریک روز قلم بر اصحاب فرهنگ و بالاخص نویسندگان و ادیبان فرهیخته در جای جای کشور عزیزمان و استان اردبیل، امید داریم مسئولان کشور و استان با حمایت بی دریغ خود از اهالی فرهنگ و قلم، یاری رسان این اداره کل در خدمت رسانی هرچه بیشتر به فعالان عرصه کتاب باشند.