فهرست

اخبار شهرستان‌ها

باتجلیل از 34 نفر برگزیده دوازدهمین جشنواره کتابخوانی در شهرستان کوثر؛

اختتامیه دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و رونمایی از پوستر سیزدهمین دوره در شهرستان کوثر برگزار شد

امام جمعه کوثر گفت: پژواک مفاهیم اسلامی در کل دنیا طنین‌ انداز شده و بشریت تنشه سیراب شدن از معارف دینی است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و رونمایی از پوستر سیزدهمین دوره این جشنواره با حضور حجت الاسلام بیگی، امام جمعه شهرستان؛ مطلب صادقلو، فرماندار؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از علاقمندان سیره رضوی در شهرستان کوثر برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه با تشریح عملکرد کتابخانه های عمومی در ابعاد مختلف فرهنگی اظهار داشت: یکی از برنامه های فرهنگی که به صورت سالانه در نهاد کتابخانه های عمومی کشور مورد توجه قرار می گیرد ترویج سیره زندگانی حضرت امام رضا (ع) است که همه ساله در بخش های مختلف و برای همه رده ها و سطوح سنی برگزار می شود.
وی افزود: در جریان برگزاری هر دوره از جشنواره سیره زندگی یکی از ائمه معصومین (ع) همراه با فرهنگ منور رضوی ترویج می شود که امسال همزمان با برگزاری سیزدهمین دوره این جشنواره کتابخوانی، سیره حضرت محمد (ص) مورد توجه قرار گرفته است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی در ادامه سخنان خود افزود: در شهرستان کوثر بیش از 3 هزار 200 نفز از دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی استقبال کردند  و امروز شاهد تجلیل از 34 برگزیده این دوره هستیم و امیدواریم در سیزدهمین دوره نیز میزان استقبال کنندگان بیش از پیش افزایش یابد.
فرماندار کوثر نیز در این مراسم با بیان اینکه حضرت امام رضا (ع) خورشید بی غروب مشرق زمین است اظهار داشت: وجود بارگاه منور رضوی در مشهد مقدس، خیل عظیم مشتاقان آن حضرت و تشنگان معرفت رضوی را به سمت مشرق رهنمون می سازد.
وی تمسک به سیره علمی و عملی زندگانی آن امام بزگوار را گره گشای بسیاری مشکلات اجتماعی و معنوی عنوان کرد و گفت: راه حل بسیاری از مشکلات جامعه پیروی از سبک زندگانی آن بزرگوار است. 
امام جمعه کوثر نیز طی سخنانی جهاد تبیین امام رضا (ع) را در گسترش فرهنگی شیعی در سراسر عالم اثرگذار دانست و گفت: کاینات به واسطه علم و رفتار ائمه معصومین (ع) نورانی شده و بارگاه امام رضا (ع) در ایران ملجأ درماندگان و نیازمندان به معارف دینی است.
وی خاطر نشان کرد: به واسطه هدایت های بی مثال امامین انقلاب، پژواک مفاهیم دینی و اسلامی در کل دنیا طنین انداز شده و انسان های آزاده دنیا تشنه معارف قرآنی و سیره حضرات معصومین (ع) هستند.
در ادامه این مراسم معنوی، پرچم مطهر حرم رضوی توسط خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) زینت بخش و عطر افشانِ این مراسم شد و حاضران با زیارت پرچم از عطر دل انگیز بارگاه امام هشتم سیراب شدند.
گفتنی است در پایان این مراسم ضمن رونمایی از پوستر سیزدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از 34 نفر برگزیده دوازدهمین دوره با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل شد.