فهرست

تازه‌ترين اخبار

با هدف ترویج سیره ائمه اطهار برگزار شد؛

نشست کتابخوان « شناخت ابعاد معنوی امام حسن المجتبی (ع)» در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد

حجت الاسلام سید محمد حسین موسوی گفت: کرامت اخلاقی از بزرگترین ویژگی ها و خصوصیت های اخلاقی امام حسن (ع) است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست کتابخوانی با عنوان « شناخت ابعاد معنوی امام حسن (ع) با سخنرانی حجت الاسلام سید محمد حسین موسوی، استاد حوزه و دانشگاه؛ مداحی میثم افتخاری، مداح اهل بیت عصمت و طهارت و معرفی کتاب توسط آقایان بهرام عادل و مجید مهرآذر از کارکنان کتابخانه ها عمومی استان اردبیل برگزار شد.
 حجت الاسلام موسوی در این نشست با اشاره به خصائص و فضائل اخلاقی امام حسن (ع) اظهار داشت: یکی از بارزترین ویژگی‌ها و خصوصیت‌های اخلاقی امام حسن مجتبی (ع) کرامت اخلاقی است و کرامت به معنی برخورد مثبت با امور منفی و نادیده گرفتن خطای دیگران است.
وی با تشریح دوران امامت امام دوم شیعیان گفت: با توجه به اینکه زندگی دومین امام شیعیان در مدینه در سخت‌ترین دوران بعد از پیامبر (ص) بود و به ایشان و پدر گرامیشان امام علی (ع) توهین‌های بسیاری می‌شد ولی برخورد امام مجتبی (ع) با توهین کنندگان به شیوه‌ای بود که این افراد معمولاً از عمل خود پشیمان می‌شدند.
این استاد حوزه و دانشگاه به دوران پر فراز و نشیب زندگی امام حسن (ع) اشاره کرد و افزود: دوران زندگی آن امام با فراز و نشیب هایی ‌فراوانی همراه بود و امامت ایشان بعد از شهادت امیرالمؤمنین (ع) در ۲۱ رمضان سال ۴۰ هجری آغاز و به مدت ۱۰ سال ادامه داشت.
در ادامه این نشست میثم افتخاری از مداحان عصمت و طهارت در سال روز شهادت امام دوم شیعان( به روایتی) در عزای آن امام مرثیه خوانی کرد.
گفتنی است در بخش دیگر این مراسم فرهنگی مجید مهرآذر، مسئول کتابخانه شهید مطهری اردبیل کتاب « صلح امام حسن(ع) پرشکوه ترین نرمش قهرمانانه تاریخ نوشته شیخ راضی آل یاسین از انتشارات انقلاب اسلامی و بهرام عادل، کارشناس مسئول حراست استان کتاب « امام حسن (ع) ریحانه محمد (ص)» نوشته علی کریمی جهرمی از انتشارات بوستان قم را معرفی کردند.
 
 
عكس های مرتبط :