فهرست

تازه‌ترين اخبار

به مناسبت روز قلم برگزار شد؛

ویژه برنامه های کتابخوان به مناسبت روز قلم در کتابخانه های عمومی استان برگزار شد

ویژه برنامه آفتابگردان به همت بخش نابینایان کتابخانه مرکزی اردبیل و شهید بهشتی شهرستان امیدیه- استان خوزستان و نشست مجازی کتابخوان در کتابخانه های شهید رجائی و شهید باهنر پارس آباد برگزار شد.

  
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با روز قلم، برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان با محوریت« قلم » برگزار شد.
کتابدار بخش نابینایان کتابخانه مرکزی اردبیل آقای سجاد فداکار در این برنامه که  با هدف معرفی زبان ها و گویش های ایرانی به مناسبت روز قلم با مشارکت کتابداران بخش نابینایان استان های اردبیل ، گیلان و کردستان در بستر فضای مجازی و پلتفرم اسکای روم به آدرس زیر برگزارگردید ، مشارکت داشتند.
همچنین مدیر کل محترم کتابخانه های عمومی اردبیل سرکار خانم رضا قلیزاده در این برنامه طی سخنانی  با بیان اینکه برنامه های متنوعی در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی برگزار می شود اظهار داشت: در ایام شیوع کرونا که موجب تعطیلی بخش نابینایان کتابخانه مرکزی شده بود، به همت سجاد فداکار کتابدار این بخش، برنامه های کتابخوانی به صورت مستمر در فضای مجازی با شرکت، اعضای بخش نابینایان از سراسر استان برگزار شد.
وی با ارزیابی مثبت از عملکرد بخش نابینایان کتابخانه مرکزی اردبیل گفت: این بخش توانسته است ارتباط مناسبی با روشندلان سراسر استان و همچنین با بخش نابینایان در سایر استان ها برقرار گرفته و برنامه های متنوع فرهنگی را اجرا کند.
در برنامه دیگری که همزمان با روز قلم در  کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد برگزار شد، جعفر نوع خواه از همکاران ستادی اداره کل و نویسنده کتاب سرگذشت افلاکیان( خاطرات و سرگذشت شهدای شهرستان پارس آباد) با بیان اینکه در عصر اساطیری ایران، چهاردهم تیر را منسوب به عطارد می دانستند اظهار داشت: مردمان آن عهد تیر را نویسنده افلاک می پنداشتند .
وی در ادامه سخنان خود به نگاه قرآن درباره نوشتن و علم اشاره کرد و افزود: کلمات مرتبط با علم و کتاب در قرآن کریم بیش از هزار بار تکرار شده است و این نشان دهنده توجه قرآن به مقوله کتاب و دانش اندوزی است.
نوع خواه با بیان اینکه درکتاب مجمع البیان طبرسی زبن را به دو نوع زبان بیان و زبان قلم تقسیم بندی شده است خاطرنشان کرد؛ زبان بیان به مرور زمان از بین می رود ولی زبان قلم هرگز از بین نخواهد رفت.
در ادامه این نشست فرامرز دهقان و ثریا دهقان  به معرفی آثار خود پرداختند.
 
 
عكس های مرتبط :