فهرست

اخبار برگزيده

با اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار؛

منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل پروژه آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی اردبیل تامین شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: این پروزه فرهنگی در بهترین نقطه شهر دارای قابلیت های متعدد در حوزه های فرهنگی است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ نشست مشترک مدیران کل و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل و اداره کل نوسازی مدارس استان اردبیل در محل اداره کل نوسازی و با هدف برنامه ریزی برای تکمیل پروژه سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به پیگیری های صورت گرفته به منظور تامین اعتبار این پروژه فرهنگی اظهار داشت: کتابخانه مرکزی اردبیل در سال 1387 افتتاح و در اختیار علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی قرار گرفت و به دلیل عدم تامین اعتبار در زمان مذکور، بخش آمفی تئاتر این مجتمع فرهنگی که یکی از مهمترین بخش های کتابخانه و از مطالبات اساسی اهالی فرهنگ دوست استان بود نیمه کار ماند.
وی تصریح کرد: به جهت مشکلات مالی و عدم تامین اعتبار مناسب این پروژه قریب به 14 سال راکد ماند و با تلاش های صورت گرفته بحمدالله از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل  50 میلیارد ریال برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: با تکمیل این پروژه ظرفیت فرهنگی مناسبی به منظور اجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی به وجود خواهد آمد.
وی خاطر نشان کرد: با تصمیمات اتخاذ شده این اعتبار توسط سازمان نوسازی اخذ و برای این پروژه هزینه خواهد شد.
مدیرکل نوسازی استان نیز با بیان اینکه احداث و تکمیل و نوسازی ابنیه های فرهنگی از اولویت های اداره کل نوسازی استان است خاطر نشان کرد: تلاش خواهیم کرد با بهترین مصالح و در بالاترین کیفیت این پروژه فرهنگی را که یکی از بهترین سالن اجتماعات با بهترین موقعیت جغرافیایی هست را به سرانجام برسانیم.
گفتنی است سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی اردبیل در حاشیه جنوبی کتابخانه مرکزی اردبیل با ظرفیت بیش از 300 نفر است که با اختصاص اعتبار مورد نیاز تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
 
عكس های مرتبط :