فهرست

اخبار برگزيده

در نشست مشترک مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل مطرح شد؛

ایجاد قرائت خانه در فرهنگسراهای شهرداری اردبیل

رئیس سازمان فرهنگی و رزشی شهرداری اردبیل گفت: فضا های قرائت خانه ای در کتابخانه های فرهنگ سرا های اردبیل ایجاد می شود.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست مشترک پروانه رضاقلیزاده، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اباصلت ابراهیمی، مدیرعامل جدید سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری اردبیل با هدف بررسی راه های توسعه همکاری مشترک فرهنگی به منظور توسعه فضا های مطالعاتی و ارتقای سرانه مطالعه برگزار شد.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری اردبیل در این دیدار با اشاره به فعالیت 3 باب کتابخانه مشارکتی در فرهنگسرا های شهرداری اردبیل با مشارکت کتابخانه های عمومی و سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری اردبیل اظهار داشت: دوباب از فرهنگسرا های این سازمان فاقد کتابخانه عمومی مشارکتی هستند و ضرورت دارد در جهت توسعه فضا های مطالعاتی و دسترسی قشر های مختلف به کتاب، کتابخانه های مشارکتی در این دو فرهنگسرا نیز راه اندازی شود.
وی همچنین  با اشاره به لزوم توسعه فضا های مطالعاتی و قرائت خانه در شهر اردبیل گفت: این سازمان فضا هایی را در فرهنگسرا ها به منظور قرائت خانه جهت استفاده اقشار مختلف بویژه دانش آموزان و دانشجویان آماده خواهد کرد.
ابراهیمی به مشارکت شهرداری اردبیل با کتابخانه های عمومی در انجام تبلیغات محیطی در برنامه های فرهنگی و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: به منظور حمایت از برنامه های فرهنگی بنر هاو اقلام تبلیغاتی با محتوای فرهنگی و کتابخوانی با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل به صورت رایگان در بیلبورد های متعلق به شهرداری اردبیل به صورت رایگان نصب می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار با تبریک انتصاب اباصلت ابراهیمی به عنوان رئیس سازمان فرهنگی ورزسی شهرداری اردبیل ابراز امیدواری کرد زمینه همکاری های فی مابین بیش از پیش توسعه یابد.
وی با شاره به اختصاص مستمر سهمیه کتاب به کتابخانه های عمومی مشارکتی و بازدید های کارشناسی و ارائه آموزش های خدمات فنی به کتابخانه های عمومی مشارکتی توسط اداره کل کتابخانه های عمومی، خواستار برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی و کتابخوانی در این کتابخانه ها شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی به اختصاص نرم افزار های کتابداری و برگزاری کلاس های آموزشی فهرست نویسی برای کتابداران کتابخانه های مشارکتی اشاره کرد و گفت: محتوا های الکترونیکی اعم از کلیپ های معرفی کتاب، نقد و بررسی کتاب و نشست های کتابخوان در بستر مجازی در اختیار کتابدران کتابخانه های مشارکتی قرار خواهد گرفت.
رضاقلیزاده با بیان اینکه این نهاد فرهنگی به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در محلات مختلف حاشیه شهر که فاقد کتابخانه عمومی هستند برنامه های فرهنگی و کتابخوانی برگزار می کند خاطر نشان کرد: استمرار این روند نیازمند مشارکت و حمایت های سازمانه های فرهنگی است و امیدواریم با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل این برنامه ها روز به روز گسترش یابد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم راه اندازی پیشخان خدمات کتابخانه ای سیار در شهر اردبیل خاطر نشان کرد: در این راستا کارگروه مشترک بین کارشناسان این دو نهاد برگزار و امکان سنجی راه اندازی پیشخان خدمات کتابخانه ای سیار بررسی خواهد شد.
 
 
 
عكس های مرتبط :