فهرست

اخبار برگزيده

همزمان با بیست و نهمین هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

استاندار اردبیل از پروژه کتابخانه عمومی شهر گرمی بازدید کرد

سید حامد عاملی گفت: کتابخانه عمومی شهر گرمی تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسد

                                                                                                                             
به گزارش  روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل  سید حامد عاملی ، استاندار اردبیل در جریان  سفر به شهرستان گرمی، اظهار داشت: اولین کتابخانه عمومی شهر گرمی با زیربنای ۲۲۰ متر مربع در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه شهر گرمی تنها مرکز شهرستان فاقد کتابخانه عمومی مستقل است، تصریح کرد: به دلیل شرایط خاص جغرافیایی شهر گرمی و کمبود زمین در مرکز شهرستان، پیگیری اخذ زمین و احداث کتابخانه از زمان تأسیس نهاد کتابخانه‌ها بی‌نتیجه مانده بود.
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: این امر با تلاش مسئولان استانی و شهرستانی در تأمین زمین و همچنین جذب خیر کتابخانه‌ساز توسط نهاد کتابخانه‌های کشور مرتفع شده و مراحل احداث این کتابخانه از سال گذشته شروع و امسال نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.
استاندار اردبیل افزود: زمین مورد نظر برای احداث این پروژه فرهنگی، از زمین‌های مازاد فرمانداری این شهرستان اختصاص یافته و بنیاد علوی به عنوان خیر کتابخانه‌ساز ساخت این پروژه را شروع کرده است.
استاندار اردبیل نیز در این بازدید اضافه کرد: کتابخانه عمومی علوی شهرستان گرمی در یک طبقه در زمین اهدایی در حال احداث بوده که قرار است طبقه دوم نیز در سال‌های آینده ساخته و تکمیل شود.
سید حامد عاملی بیان کرد: تاکنون برای این پروژه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده و قرار است در سال جاری اتمام و به بهره‌برداری برسد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استا نیز از پیشرفت ۹۵ درصدی این پروژه کتابخانه‌ای خبر داد و خاطر نشان کرد: بعد از تکمیل مراحل ساختمانی، تأمین منابع و تجهیزات مورد نیاز کتابخانه‌ای توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تأمین خواهد شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در حال حاضر کتابخانه عمومی شهید عزیزپور شهر گرمی تنها کتابخانه این شهر است که در بخشی از مجتمع اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان مستقر شده است.
 
 
عكس های مرتبط :