فهرست

اخبار برگزيده

همزمان با هفته وقف اعلام شد؛

اهدای بیش از 10 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان ردبیل

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: در شش ماهه اول سال جاری بیش از 10 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان اردبیل اهدا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، با حضور حجت الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و پروانه رضا قلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، یک هزار و 100 نسخه کتاب، توسط حجت الاسلام رضا هژبری به کتابخانه مرکزی اردبیل اهدا شد.
پروانه رضا قلیزاده در این مراسم اظهار داشت: از اول سال جاری تاکنون بیش از 10 هزار جلد کتاب توسط خیرین به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است که بخش قابل توجهی از این کتاب ها مربوط به کتابخانه شخصی مرحوم حاج جلیل مالک در قالب پنج هزار عنوان بود که توسط خانواده آن مرحوم به کتابخانه مرکزی اهدا شد.
وی با اشاره به مشارکت گسترده خیرین در احداث، تکمیل و تجهیز کتابخانه توسط خیرین در سال های اخیر خاطر نشان کرد: پروژه کتابخانه روستای تکله در شهرستان پارس آباد توسط دکتر خیراندیش از خیرین این شهرستان در حال احداث است که امیدوریم این پروژه تا پایان سال به بهره برداری برسد.
حجت الاسلام ستوده نیز طی سخنانی اظهار داشت: وقف از سنت‌های زیبای اسلامی و تجلی احسان و نیکوکاری در سیره ائمه اطهار (ع) محسوب می شود و در منابع فقهی درباره فضیلت و ثواب آن بسیار یاد شده و در فقه، وقف به معنای حبس کردن مال و جاری کردن منفعت یا ثمره آن، بدون دریافت عوض ذکر شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت: با گسترش فرهنگ وقف در جامعه، بستر مناسبی برای رشد ارزش‌های معنوی و الهی ایجاد می شود و اسلام بر سنت حسنه وقف به عنوان یکی اهرم‌های مؤثر اعتقادی و فرهنگی برای جبران نیازهای مادی و معنوی جامعه تاکید کرده است .
ستوده همچنین ضمن قدردانی از اقدام ارزشمند حجت الاسلام هژبری در اهدای بیش از یک هزار نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: ثمرات این اقدام ارزشمند در زندگی دنیوی و اخروی نمایان خواهد شد.
 
 
 
 
عكس های مرتبط :