فهرست

اخبار برگزيده

طی صدور بیانیه ای صورت گرفت؛

دعوت امام جمعه و فرماندار شهرستان نیر از مردم جهت شرکت در جشنواره رضوی؛

برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، در تبیین ابعاد علمی و شخصیتی امام رضا (ع) و ترویج سبک زندگی رضوی در جامعه موثر است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، حجت الاسلام آیت نعمتی، امام جمعه و شجاع اقبالی، فرماندار نیر با صدور بیانیه مشترک، آحاد مردم را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.
                                                                                                            در این بیانیه آمده است:
علم بیکران و جامعیت و سلطه علمی حضرت امام رضا (ع) از مهم‌ترین ابعاد شخصیتی ایشان است که بدین سبب لقب عالم آل محمد (ص) به آن حضرت دادند لذا مناظرات ایشان با شخصیت‌ها و رهبران ادیان الهی، باید برای جامعه علمی کشور در تمام سطوح تبیین و تحلیل شود.
شیوه و سبک زندگی حضرت رضا (ع) از طریق برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی بویژه جشنواره کتابخوانی رضوی که همه ساله به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود به عنوان الگو و سرمشق مورد توجه قشر های مختلف مردم  قرار می گیرد.
یقیناً تمام مشکلات جامعه بشری که دامن گیر آحاد مردم حتی در جوامع اسلامی است، بخاطر دوری از سبک زندگی اسلامی و الگوگیری از سبک زندگی غربی است که بایستی بیش از پیش در مبارزه با تهاجم  فرهنگی دشمن و نشان دادن عواقب آن، خانواده‌ها علی الخصوص جوانان را آگاه سازیم.
  لذا از مردم فهیم و فرهیخته شهرستان نیر، روئسای ادارات، بویژه نسل جوان ونوجوان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی به منظور استقبال شایسته از فراخوان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت می کنیم  که با مشارکت  پرشور در این اقدام فرهنگی و معنوی، سطح معرفتی نسبت به اهل بیت علیهم السلام را ارتقا بخشیده و سیره پاک ائمه رادر مراحل مختلف زندگی سرلوحه خود قرار دهند.
 
 
عكس های مرتبط :