فهرست

معاون فرماندار شهرستان کوثر در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان عنوان کرد؛

جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از برنامه های ارزشمند در ترویج سیره رضوی ا‌ست

معاون فرماندار کوثر گفت: کتابخانه ها به عنوان مهمترین مرکز فرهنگی و اجتماعی در احیای شعائر دینی و مذهبی و توسعه شاخص های فرهنگی نقش سازنده ای دارند.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، ششمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوثر به ریاست نجاتعلی حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کوثر و با حضور یعقوب پاسباز، بخشدار فیروز؛ دکترثوراله نوروزی، رئیس دانشگاه پیام نور؛ حجت الاسلام مطهر امینی، کارشناس مذهبی اداره تبلیغات اسلامی؛ حجت السلام بهمن رسولی، رئیس کانون فرهنگی و هنری روستای فیروآباد؛ سارا سازوار، رئیس شورای اسلامی شهر گیوی  و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در محل فرمانداری کوثر برگزار شد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان کوثر در ابتدای این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: حضور اعضای انجمن در جلسات و ارائه نکته نظرات و پیشنهاد های سازنده در خصوص ارتقای سرانه مطالعه در حل مشکلات کتابخانه های عمومی بسیار موثر است و باید اعضای انجمن به این نکته توجه ویژه داشته باشند.
وی افزود: یکی از موضوعاتی که باعث کاهش مشکلات اجتماعی می شود توسعه کتابخانه های عمومی است، لذا باید با برنامه ریزی، ضرورت وجود کتاب را در بین خانواده ها برای همه ثابت کنیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان کوثر با تاکید بر اهمیت ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین جوانان گفت: اگر به توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی توجه ویژه نداشته باشیم آسیب های فرهنگی ما به آسیب های امنیتی تبدیل خواهند شد، لذا نباید اجازه دهیم به آن مرحله برسیم و باید بیشتر به کتابخانه های عمومی توجه شود.  
وی بیان کرد: با توجه به هجمه اطلاعات فضای مجازی به جوانان و کودکان ما، امروزه اطلاعت ناپذیری و بی نظمی شایعی مشاهده می شود که جلوگیری از آن بی نظمی فقط با کتابخوان شدن کودکان امکان پذیر است.
حسینی با اشاره به برگزاری دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تصریح کرد: مسئولین فرهنگی در ادارات می‌بایست در کنار کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از مراکز مهم ترویج شعائی دینی و مذهبی و کتابخوانی مشارکت نمایند چرا که مشارکت در این امر مصداق بارز امر به معروف در جامعه است.
معصومه مصطفائی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوثر نیز در این جلسه عنوان کرد: تشکیل جلسات انجمن کتابخانه های عمومی فرصت مناسبی برای بالابردن شاخص کیفیت ارائه خدمات کتابخانه های عمومی به مردم است.
مصطفائی همچنین با اشاره به برگزاری دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی یادآور شد: دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با موضوع زندگی و سیره امام حسن عسگری(ع) از بهمن ماه آغاز شده است.
معصومه مصطفائی در پایان خاطرنشان کرد: این جشنواره در بخش‌های فردی یا گروهی و خانوادگی، به ۲ شیوه مکتوب و الکترونیک میزبان علاقه‌مندان خواهد بود و متقاضیان به شرکت در بخش انفرادی می‌توانند متناسب با گروه سنی خود ضمن مطالعه کتاب‌ها، در هر یک از رشته‌های جشنواره از طریق نشانی razavi.samakpl.ir شرکت کنند.
رونمایی از پوستر دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و بیان نقطه نظرات اعضاء، پایان‌بخش این این جلسه بود.
 
 


 

 
عكس های مرتبط :