فهرست

سردار کریمیان در نشست کتابخوان «جلوه های تجلی نهضت عاشورا در دوران دفاع مقدس» عنوان کرد:

تداوم مسیر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم شده است

معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب اوج عزت و سرفرازی ایران اسلامی ترسیم شده است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست آنلاین کتابخوان با عنوان «جلوه های تجلی نهضت عاشورا در دوران دفاع مقدس» با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و روایتگری سردار کریمیان، از فرماندهان دوران هشت سال دفاع مقدس و معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافندغیرعامل کشور و سخنرانی حجت الاسلام ابراهیم میرعباس زاده، دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر استان و با تجلیل از پدر شهید والامقام سیاب پارسا در کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان استان در این مراسم ضمن خیرمقدم گویی به حاضران جلسه، فرهنگ حاکم بر جبهه های حق علیه باطل را برگرفته نهضت عاشورای حضرت امام حسین (ع) عنوان کرد و افزود: رزمندگان غیور اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس با الهام از قیام امام حسین (ع) در مقابل دشمن پایمردی کردند و عزت و افتخار کنونی ایران اسلامی در سایه این رشادت ها حاصل شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج روحیه ایثارگری، برنامه های مختلف فرهنگی به منظور گرامیداشت این ایام در کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار می شود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز با تشریح ابعاد مختلف نهضت عاشورا، فرهنگ حاکم در جهبه های جنگ تحمیلی را برگرفته از فرهنگ عاشورایی دانست و گفت: با تأثیرپذیری از این فرهنگ بود که رزمندگان اسلام با دست های خالی در مقابل دشمن کاملا مسلح که مورد حمایت ابرقدرت‌های جهان قرار داشت،  ایستادگی کردند.
وی پیروی از خط فکری امام حسین و مکتب عاشورا را چراغ راهنمای بشریت دانست و گفت: در شرایط کنونی نیز برای مقابله با استکبار جهانی باید با بصیرت کامل فرامین مقام معظم رهبری را نصب العین خود در همه امور قرار دهیم تا عزت، قدرت، امنیت و اعتلای روزافزون میهن اسلامی مان تأمین شود.
در ادامه این نشست فرمانده اسبق لشگر 31 عاشورا با بیان اینکه دشمن هنوز میدان را خالی نکرده و در همه حال  با روش ها و شیوه های جدید در حال طراحی جبهه های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: در جنگ سخت با وجود همه توانمندی های نظامی، اطلاعاتی و لجستیکی دشمنان اسلام و ایران در مقابل اراده های پولادین رزمندگان اسلام که تربیت یافته فرهنگ عاشورایی بودند، در نهایت متحمل شکست شدند و با تغییر تاکتیک، جبهه های جنگ را به سمت جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی بردند.
معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافندغیر عامل کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به هشدار های رهبر انقلاب اسلامی برای افزایش بصیرت انقلابی در بین خواص  و اقشار مختلف برای مقابله با شبیخون فرهنگی و نفوذ سیاسی و فرهنگی دشمنان در جامعه گفت: مسیر حرکت انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب به درستی تشریح و تبیین شده است و برای مقابله با توطئه های دشمنان باید مباحث مطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب توسط نهاد های مختلف به درستی تحلیل و  اجرا شود.
 
عكس های مرتبط :