با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی صورت گرفت؛آیین کلنگ زنی کتابخانه عمومی «خیراندیش» در روستای تکله شهرستان پارس آباد

کتابخانه عمومی «خیراندیش» با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در روستای تکله شهرستان پارس آباد کلنگ زنی شد.

                                                                                                                                                                                                                
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، آیین کلنگ زنی کتابخانه «خیراندیش» روستای تکله از توابع شهرستان پارس آباد با حضور  حجت الاسلام باقری بنانی، امام جمعه پارس آباد؛ ابراهیم امامی، فرماندار شهرستان پارس آباد؛ عباس جهانگیرزاده، نماینده  مردم شهرستان های پارس آباد و بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ مدیران، مسئولان و بخشداران شهرستانی و جمعی از دوستداران و علاقمندان فرهنگ کتابخوانی در روستای  تکله برگزار شد.
عباس جهانگیرزاده نماینده پارس آباد در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با گرامی داشت هفدهمین سالروز  تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و تبریک این روز فرخنده به تمامی فعالان حوزه های فرهنگی بویژه کتابداران، گفت: برای توسعه فرهنگی باید زیر ساخت های لازم به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری فراهم شود و استفاده از ظرفیت خیرین نقش موثری را در این بستر سازی خواهد داشت.
نماینده مردم شهرستان های پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز با یادآوری این نکته که اتمام سریع‌تر پروژه کتابخانه مرکزی پارس‌آباد نیازمند عزم جدی مسئولان استانی و شهرستانی است، گفت: برای توسعه فضاهای فرهنگی و کتابخانه ای باید از ظرفیت خیرین نیز استفاده شود و این اقدام کتابخانه های عمومی همزمان با سالروز تأسیس نهاد، که موجب جذب خیّر کتابخانه‌ساز شده قابل تحسین است.
 
وی با اشاره به وضعیت مرزی شهرستان پارس آباد و روستای تکله، مقاوم سازی فرهنگی جامعه با ترویج شعائر اسلامی را موجب مقابله با حجمه های فرهنگی دانست وگفت: مسئولان فرهنگی باید برنامه ریزی های لازم را در این خصوص به عمل آورند.
رضاقلیزاده  مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این مراسم، از خانواده خیّر نیکوکار، دکتر خیراندیش قدردانی کرد و گفت: این حرکت معنوی  بسیار با ارزش و حایز اهمیت است و توسعه فضا های کتابخانه ای خیّر ساز در سایر مناطق استان را نیز با جدیت دنبال می کنیم.
وی در ادامه به اهتمام اداره کل کتابخانه‌های عمومی در افزایش سرانه فضای مطالعاتی در استان  اشاره کرد و گفت: در سالیان اخیر و با اتمام پروژه‌های ناتمام و تبدیل آنها به کتابخانه‌های فعال، شاهد جهش چشمگیری در این زمینه بوده‌ایم، افتتاح کتابخانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیله‌سوار و کتابخانه دکتر سولماز فهمی روستای انجیرلو که در دهه مبارک فجر محقق شد، شهرستان بیله‌سوار را بعد از مرکز استان به دومین شهرستان غنی از نظر شاخص‌های کتابخانه‌ای تبدیل کرده است.
رضاقلیزاده ضمن امیدواری از اتمام این پروژه در اسرع زمان ممکن از سایر شهروندان نیکوکار درخواست کرد تا در کنار سایر اقدامات نیکوکارانه خود، وقف کتاب و کتابخانه‌سازی را از خاطر نبرده و بخشی از احسانات خود را به این امر اختصاص دهند.
محمد خیراندیش خیّر نیکوکار نیز در این مراسم ضمن خرسندی از حضور مسئولان شهرستانی در مراسم کلنگ زنی کتابخانه عمومی روستای تکله، گفت: این حرکت نیکو طبق وصیت پدر مرحومم  و در راستای ترویج امر کتابخوانی در این روستا انجام گرفت.
وی ابراز امیدواری کرد این مرکز فرهنگی به عنوان مرکزی برای تحقیقات دانشجویان  و پژوهش سرا  برای  دانش آموزان روستا قرار گیرد و بعد از بهره برداری از این کتابخانه نیاز های  علمی و فرهنگی نوجوانان و جوانان این روستا مرتفع شود.
در پایان این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در منزل مرحوم خیر اندیش ضمن قرائت فاتحه به روح آن مرحوم یک جلد قرآن به همسر وی اهدا کرد.
 
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]