1399/8/25 یکشنبه با صدور پیامی صورت گرفت؛ پیام تبریک استاندار اردبیل به مناسبت هفته کتاب استاندار اردبیل با صدور پیامی، بیست و هشتمین دوره هفته کتاب را به کتابداران و دست اندکارکان فرهنگی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با برگزاری ویژه برنامه های گرامیداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل با صدور پیامی، بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی را به کتابداران و اهالی فرهنگ دوست استان تبریک گفت.
استاندار اردبیل با بیان اینکه در دین اسلام به کتاب و کتابت تاکید فراوان شده است اظهار داشت: ما افتخار می‌کنیم که تاریخ دین عزیزمان، تاریخِ خِرَد و کتاب و کتابت است؛ و بسامد واژگان «کتاب»، «شعور»، «علم» و مشتقّات آنها از هر مقوله دیگری در کلام الهی بیشتر است. از این‌رو علمای ما در طول تاریخ، بزرگ‌ترین کتاب‌خوانان و کتاب‌داران بوده‌اند.
در بخش های دیگر این پیام امده است: هفته کتاب فرصتی است تا در مورد رابطه خود با کتاب بیندیشیم و میثاق خود را با آن  تجدید کنیم، در قرآن کریم، بخشی از آیه 9 سوره زمر، تکلیف هر انسان مؤمنی را مشخص می‌کند: «هَلْ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَ الَّذِینَ لَایَعْلَمُونَ»؟ این استفهام، استفهام انکاری است و در نهایت، معنای آن این است: «کسانی که می‌دانند و کسانی که نمی‌دانند، برابر نیستند».  کتاب، سرچشمه علم و دانایی است. در تاریخ اسلام، نوع نگرش جامعه به کتاب و میزان کتاب‌خوانی آحاد آن، رابطه مستقیمی با پیشرفت علمی و فنّی و معرفتی ما داشته است که البته در همه جای جهان نیز چنین است. کتاب‌خوانی، دانش ما را بالا می‌برد و این ارتقا، به قوام شخصیت فرد می‌انجامد و به بهبود زندگی فردی و اجتماعی منجر می‌شود.
هفته کتاب (24 تا 30 آبان‌ماه) فرصت مغتنمی است تا میثاق ذهنی و عینی خود را با کتاب و کتاب‌خوانی تجدید کنیم. اینجانب به نوبه خود این هفته را به تمام کتابداران و کتاب‌خوانان کشور و بویژه دست اندرکاران این امر مقدس و خطیر در استان که در ایام فاصله‌گذاری اجتماعی، چه در فضای مجازی و چه با تقبل خطرات و زحمات در محیط کتابخانه‌های عمومی مشغول ارائه خدمات فرهنگی هستند، تبریک و تهنیت می‌گویم و برای ایشان آرزوی توفیقات فراوان دارم. در پایان، امیدوارم تا فضاهای کالبدی کتابخانه‌ای را به قدری توسعه دهیم که فرزندان استان بتوانند به خودشکوفایی کامل نایل گردند.
 
 
 
بيشتر
 [PageVisit]