در جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان مطرح شد؛فعالیت های کتابخانه ای به صورت فیزیکی و مجازی انجام می گیرد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: در شرایط ناشی از شیوع کرونا، فعالیت های کتابخانه ای در بستر فضای مجازی و ارائه خدمات حضوری صورت می گیرد

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سومین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان، به صورت آنلاین در بستر فضای مجازی با حضور مدیرکل، روئسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها و کارشناسان ستادی برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی در این جلسه الکترونیکی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته موجب تحول گسترده در مسیر ارائه خدمات کتابخانه های عمومی شده است افزود: کتابخانه های عمومی در سراسر استان به سرعت با ایجاد زیر ساخت های الکترونیکی برنامه های خود را به به صورت مجازی در بستر اینترنت به مرجله اجرا درآورند و تلاش کتابداران در این زمینه تحسین برانگیز است.
وی با بیان اینکه بر اساس ابلاغ ستاد مبارزه با کرونا در استان و شهرستان ها و با مناسب شدن شرایط ( آبی و زرد) در شهرستانها خدمات حضوری نیز در کتابخانه های عمومی ارائه می شود افزود: کماکان این فعالیت ها در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در دو بستر الکترونیکی و حضوری ادامه خواهد داشت.
وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری موفقیت آمیز جشنواره ها و مسابقات کتابخوانی و برنامه های فرهنگی به صورت مجازی خاطر نشان کرد: در این خصوص دوره های آموزشی متناسب برای کلیه کارکنان توسط نهاد کتابخانه های برگزار شده است.
در ادامه این جلسه روئسای شهرستان گزارش های حوزه مدیریت خود را در بخش های مختلف کتابخانه ای، فرهنگی، عمرانی و تعمیر و تجهیز کتابخانه ها ارائه کردند.
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]