1399/8/27 سه‌شنبه به همت بخش نابینایان کتابخانه مرکزی اردبیل؛ برگزاری چهارمین نشست سراسری معرفی کتاب به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب، جهارمین نشست سراسری معرفی کتاب به همت بخش نابینایان کتابخانه مرکزی اردبیل برکزار شد.  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، چهارمین نشست سراسری معرفی کتاب با مشارکت رادیو اینترنتی محله نابینایان و کتابخانه های مرکزی مشهد و شهید بهشتی شهرستان امیدیه برگزار شد.
پروانه رضا قلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در ابتدای این مراسم با تبریک بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به کتابداران و اهالی فرهنگ و کتابخوانی، ارتقای سرانه مطالعه و تشویق و ترغیب اقشار مختلف مردم بویژه کودکان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی را موجب تعالی فرهنگی جامعه دانست و گفت: کتابخانه های عمومی با هدف دسترسی قشر های مختلف مردم به منابع مکتوب علاوه بر مخازن کتاب، بخش های کودک را نیز اماده کرده تا در زمینه نهادینه کردن مطالعه از دوران کودکی برنامه ریزی کنند.
وی همچنین با اشاره به فعالیت بخش نابینان کتابخانه مرکزی اردبیل خاطر نشان کرد: فعالیت این بخش متمرکز به مرکز استان نیست بلکه با هماهنگی کتابخانه های عمومی سطح استان، عضوگیری نابینایان و ارسال منابع مکتوب مورد نیاز انان از طریق این بخش صورت می گیرد.
در ادامه این مراسم علی حسین زاده، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان نیز با تبریک هفته کتاب، گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه های اجتماعی و فرهنگی نقش مهمی را در ارتقای سطح فرهنگی جامعه وکاهش آسیب های اجتماعی بر عهده دارند.
حجت الاسلام سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی نیزطی سخنانی با بیان اینکه نابینایان به جهت محدودیت های جسمی نیازمند حمایت ها و درک بیشتر توسط افراد جامعه و مسئولین هستند گفت:  ارائه خدمات کتابخانه ای و تامین کتابهای بریل برای نابینایان گامی مهم در جهت توجه به نیاز های علمی و اطلاعاتی این قشر است و بحمدالله نهاد کتابخانه های عمومی کشور قدم های مهمی را در این خصوص برداشته است.
در ادامه این نشست که در بستر فضای مجازی برگزار شد کتاب« زندگی خود را بیافرینید» توسط امید بدریان؛ کتاب« روی ماه خداوند را ببوس»توسط زینب شریفات؛ و کتاب « سال های ابری» توسط تکتم سعادتی معرفی شد.
 
بيشتر
 [PageVisit]