با حضور استاندار اردبیل؛افتتاح دوباب کتابخانه عمومی در شهرستان بیله سوار

استاندار اردبیل گفت: پروژه های نیمه تمام کتابخانه ای از محل اعتبارات استانی در سال آینده تامین اعتبار می شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، کتابخانه های عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شهر بیله سوار و کتابخانه عمومی برکت دکتر سولماز فهمی روستای انجیرلو با حضور، اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل؛ بهروز ندائی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار؛ امیرحسین آزادی وفا، مدیرکل مجلس و امور استانهای نهاد کتابخانه ها ی عمومی کشور؛ داوود شایقی،رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ حجت الاسلام جابر عزیزی، امام جمعه شهرستان بیله سوار؛ حسن قبادی، فرماندار شهرستان بیله سوار؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی و جمعی از مدیران کل استانی و مسئولین شهرستان بیله سوار، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
در این مراسم که در کتابخانه عمومی سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار شد، استاندار اردبیل با اشاره به رسالت عظیم کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: توسعه فرهنگی بستر ساز توسعه درسایر حوزه ها است و کتاب و کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از موئلفه های مهم در توسعه فرهنگی کشور است.
وی ترویج کتاب و کتابخوانی در بین جوانان و نوجوانان را ضروری دانست و گفت: تربیت انسانهای فرهیخته و آگاه با مطالعه کتاب میسر می شود لذا لازم است برای تحقق این امر فضا های فرهنگی و کتابخوانی گسترش پیدا کند.
بهنامجو در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از اهتمام  نهاد کتابخانه های عمومی کشور در تامین تجهیزات مورد نیاز کتابخانه عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خاطر نشان کرد: اعتبار مور نیاز پروژه های نیمه تمام کتابخانه ای از محل اعتبارات استانی اختصاص خواهد یافت. 
در ادامه این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از هزینه کرد بیش از 45 میلیارد ریال برای پروژه های افتتاح شده در شهرستان بیله سوار خبر داد و گفت: این پروژه ها از محل اعتبارات استانی، کمک های بنیاد برکت و نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تامین اعتبار شده و به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: کتابخانه عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بزرگترین کتابخانه عمومی شهرستان بیله سوار و به عنوان دومین کتابخانه عمومی بزرگ استان است و همه بخش های این کتابخانه کاملا تجهیز شده و در اختیار اهالی فرهنگ دوست شهرستان بیله سوار قرار گرفته است.
 
 
 
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]