1398/10/1 یکشنبه چله نشینی با کتاب در کتابخانه های عمومی اردبیل؛ کتاب روشنی بخش نشست های کتابخانه ای در طولانی ترین شب سال به منظور گرامیداشت شب یلدا برنامه های شعرخوانی، حافظ خوانی و کتاب خوانی در کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، چله نشینی با کتاب در طولانی ترین شب سال با محوریت کتاب و کتاب خوانی در کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

در شهرستان خلخال، جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان با حضور در مهد کودک ستارگان آینده،با قصه گویی از کتاب« چله گئجه سی» نوشته حسن سپهر فر و بازخوانی کتاب « جشن های آتش» نوشته هاشم رضی، ساعات پرنشاط و خاطره انگیز، همراه با کتاب و کتاب خوانی را برای کودکان فراهم آوردند.

در کتابخانه عمومی الغدیر بیله سوار نیز، به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در بین کودکان و نوجوانان در آستانه شب یلدا « طرح پنج شنبه های خلاق» با برگزاری جلسات انشاء نویسی  و جلسات بحث آزاد با موضوعات کتاب و کتاب خوانی برگزار شد.

در ادامه اجرای این طرح با همکاری مهد کودک دنیای شادی ، جشن یلدا با هدف گرامیداشت طولانی ترین شب سال و آشنایی کودکان با این آئین های سنتی با قصه گویی از قصه های عامیانه و شعرخوانی توسط کتابداران برگزار شد.

جشن یلدای قصه گویی نو آموزان پیش دبستانی های شهر نیر به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیر و با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان این شهرستان در محل کانون پروش فکری این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیر همچنین از اجرای طرح «دوشنبه های کتاب خوانی» در این شهرستان خبر داد و گفت: این برنامه به همت پیمان جلیل پور از کتابداران کتابخانه های این شهرستان در مدارس و مهد کودک های نیر با معرفی کتاب و قصه گویی اجرا می شود.

در ادامه برنامه های شب یلدا، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز به همراه جمعی از کارکنان اداره کل با حضور از سرای سالمندان اردبیل از نزدیک با این ماندگاران دیدار و از آنان دلجویی کرد.

وی سالمندان را ذخیره های معنوی جامعه عنوان کرد و گفت: ضرورت دارد به منظور تکریم و دلجویی از این قشر  در مناسبت های مختلف از آنان دلجویی کنیم.

در کتابخانه عمومی شیخ صفی الدین اردبیل نیز، مراسم گرامیداشت شب یلدا با ایجاد نمادین تزئینات و سفره شب یلدا با حضور کودکان به همراه مادرانشان برگزار شد و به منظور آشنایی کودکان با این آئین ها، مراسم های شب یلدا که از نسل های گذشته به یادگار مانده است برای کودکان بازگویی شد.

در کتابخانه عمومی روستای برندق نیز قصه گویی برای کودکان و نزئین سفره شب یلدا برگزار شد.

در کتابخانه عمومی مرحوم یحیی رنجبر کلور،ویژه برنامه های متنوعی برای کودکان از جمله، شعر خوانی، نقاشی و برنامه های سنتی برگزار شد.

درکتابخانه ملا ادهم عزلتی خلخال نیز مسابقه نقاشی به مناسبت شب یلدا برگزار شد. 

  

بيشتر
 [PageVisit]