1398/8/30 پنجشنبه به منظور تجلیل از اهالی فرهنگ؛ حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیرکل کتابخانه های استان در کتابفروشی های اردبیل همزمان با بیست و هفتمین هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با جمعی از کتابفروشان اردبیل دیدار و گفتگو کردند.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با هفته کتاب، بهروز ندائی،معاون سیاسی و امنیتی استاندار؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ شفیع شفیعی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با حضور در تعدادی از کتابفروشی های اردبیل،  از خدمات ارزشمند کتابفروشی ها در حوزه های فرهنگی قدردانی کردند.

بهروز ندائی در این دیداربا بیان اینکه کتاب و کتابخانه رمز ارتقای هرملت و نشان پیشرفت و رشد امت ها است اظهار داشت: حرکت به سوی پیشرفت و فضیلت از طریق این گنجینه های لایزال محقق می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل به نقش تاثیرگذار دستگاههای فرهنگی درارتقای سرانه مطالعه اشاره کرد و افزود: همسویی و همگرایی دستگاههای فرهنگی در این زمینه با اجرای برنامه های کتابخوانی نقش مهمی در ایجاد انگیزه برای کتاب و کتابخوانی دارد.

ندائی با بیان اینکه کتاب به عنوان یک کالای مصرفی باید در سبد کالای مصرفی خانواده ها قرار گیرد گفت: پرورش فکری و رشد استعداد های کودکان با مطالعه کتاب میسر می شود و لازم است کتاب به عنوان یک کالای مصرفی ارزشمند مورد توجه خانواده ها قرار گیرد.


وی راه اندازی کمپین های مختلف کتابخوانی  و نشست های معرفی و خوانش کتاب را جزو راهکارهایی دانست که باید به همت تشکل های مردم نهاد و دستگاه های فرهنگی برگزار شود.

 در جریان این دیدار کتابفروشان اردبیل نیز افزایش قیمت کاغذ و به تبع ان گران شدن قیمت کتاب ها را یکی از مشکلات موجود کتابفرشان اعلام کردند و خواستار حمایت دستگاههای مرتبط از حوزه چاپ و نشر کتاب شدند.

گفتنی است در این دیدار با اهدای لوح و هدیه فرهنگی از خدمات ارزشمند این کتابفروشان تجلیل شد.

بيشتر
 [PageVisit]