1399/8/26 دوشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل: بیش ا ز 650برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی اردبیل برگزار شده است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: در شرایط کرونایی و به رغم تعطیلی سالن های کتابخانه ها، بیش از 650 برنامه فرهنگی و کتابخوانی در استان اردبیل برگزار شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلی زاده در آیین نکوداشت و تجلیل از فعالان بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی در اردبیل و به شکل ویدئوکنفرانس اظهار کرد: ما خوشحال هستیم که این هفته با شعار دانایی و مانایی پاس داشته می  شود چرا که رجوع به کتاب می تواند به توانمندسازی بشریت در افزایش علم، دانش و آگاهی در جامعه کمک کرده و این خود زمینه ساز ماندگاری خواهد بود.
وی تصریح کرد: با وجود شیوع بیماری کرونا و تهدیدهای این ویروس منهوس، ما از اول امسال بدون اینکه فرصتی را از دست بدهیم، فعالیت های حوزه کتاب و کتابخوانی را در فضای مجازی و با ارائه خدمات متنوع پیگیری کردیم به طوریکه در این مدت بیش از 650 برنامه از طریق فضای مجازی برای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی ارائه شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: همکاران ما در کتابخانه های عمومی استان اردبیل سعی کردند تا به اشکال مختلف کتاب های جدید و پرمخاطب را برای علاقمندان معرفی کرده و در قالب فایل های مشخص برای گروه های سنی مختلف طراحی و ارائه کنند.
رضاقلی زاده به برگزاری کارگاه های آموزشی و همچنین نشست های کتابخوانی و برگزاری رویدادهای کتابخوانی در حوزه های مختلف اشاره کرد و افزود: تمام تلاش کتابداران پرتلاش بر این بوده که در این ایام به رغم تعطیلی سالن های مطالعه، فضای کتاب و کتابخوانی با آرامش و اطمینان خاطر بیشتر فراهم آمده و علاقمندان از این فضا استفاده کنند.
وی با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی خاطر نشان کرد: در این هفته بیش از ده ها برنامه اجرا می شود و ما تمام تلاشمان بر این است تا به تقویت ارتباط موثر گروه های مختلف جامعه با کتاب به عنوان عنصر اصلی فرهنگی کمک کنیم.
رضاقلی زاده فعالیت 80 باب کتابخانه نهادی و مشارکتی را در سطح استان یادآور شد و اضافه کرد: تلاش می کنیم تا پروژه های نیمه تمام را نیز با تأمین اعتبار مورد نیاز تکمیل و راه اندازی کنیم.
وی به برپایی محافل ادبی با عنوان شمس عطار در شهرهای مختلف استان اشاره کرد و ادامه داد: در دو شهرستان این محفل ادبی فعال شده و در هفته جاری در شهرستان کوثر محفل ادبی شمس عطار راه اندازی خواهد شد.
رضاقلی زاده بیان کرد: امیدواریم با تلاش و کوشش موثر زمینه رغبت و علاقمندی مخاطبان را با کتاب و کتابخوانی فراهم کنیم.
 
بيشتر
 [PageVisit]