رونمایی از کتاب «در پی مصطفی» همزمان با عید مبعث

همزمان با عید مبعث، کتاب « درپی مصطفی » با حضور امام جمعه اردبیل رونمایی شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با عید مبعث، مراسم رونمایی از کتاب در پی مصطفی» با حضور حجت الاسلام سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، بهروز ندایی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علی ملا احمدی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل؛ امیررجبی، رئیس حوزه هنری استان، سیدجمال موسوی، نویسنده کتاب و جمعی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی  در دفتر امام جمعه اردبیل برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه رسول خدا کاملترین مظهر اسماء و صفات حضرت حق است، گفت: تمام اوصاف عرشی آن حضرت مظهر وصف حضرت احدیت است و به همین خاطر هست که علم آن حضرت همه را در حیرت کامل گذاشته است.
امام جمعه اردبیل با اشاره به علم و سیره آن حضرت گفت: بدون تردید بشریت و خاصه امت مسلمان محتاج به خوان علمی آن حضرت هستند وما به دانشمندان و علمایی زبده احتیاج داریم که در معرفی و شناساندن سیره عملی و رفتار و کرامات حضرت محمد (ص) آستین همت را بالا بزنند و امت را ازفضائل شخصیتی آن بزرگوار آگاه سازند.
امام جمعه اردبیل در این مراسم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در راستای تربیت نسل آگاه و شایسته ضروری دانست و گفت: در این راستا آشنایی اقشار مختلف جامعه با مبانی اعتقادی و فرامین دین مبین اسلام موجب مصون ماندن از ناهنجاری های اجتماعی خواهد شد.
وی به مشکلات ناشی از گسترش شبکه های اجتماعی و بحران های موجود ناشی از عدم کنترل محتوا های ناهنجار این فضا ها اشاره کرد و افزود: نقش خانواده ها در سوق دادن جوانان برای کسب معارف اسلامی و پرهیز جوانان از گرایش به رذایل اخلاقی و محتوای های نامناسب منتشر شده در این فضاها اهتمام داشته باشند.
در ادامه این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز طی سخنانی با اشاره به اهتمام این نهاد فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با برگزاری نشست های فرهنگی، معرفی کتاب، نشست کتابخوان و برنامه های متعدد دیگر در فضا های مجازی گفت: به منظور معرفی کتاب های فاخر نویسندگان استان به اهالی فرهنگ دوست استان، مابع مهم منتشر شده به مناسبت هامختلف رونمایی می شود.
رضاقلیزاده در ادامه سخنان خود این کتاب را یکی از منابع مهم در خصوص معرفی ابعاد شخصیتی پیامبر خاتم دانست و افزود: سیره زندگانی پیامبر اکرم ( ص) محدود به زمان و مکان و یک امت و مذهب نیست بلکه تمام مردم در نسل های مختلف می توانند با تمسک به این آیت الهی از فضائل آن بزرگوار سیراب شوند.
در ادامه این مراسم نویسنده کتاب طی سخنانی گفت:  در این کتاب تلاش کردیم با بهره گیری از منابع معتبر علمی، نسبت به معرفی نبی مکرم اسلام به عنوان برترین ، پاک ترین و کاملترین الگو و اسوه اهتمام داشته باشیم.
وی خاطر نشان کرد در این کتاب تمام ابعاد شخصیتی رسول اکرم (ص) از جمله ، حیات رسول الله، جوامع اخلاقی و فردی رسول الله،و سیره تربیتی آن بزرگوار تشریح شده است.
 
 
 
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]