1399/8/26 دوشنبه مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی؛ استقبال از برنامه‌های کتابخوانی در ایام کرونا رضایت‌بخش است مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی گفت: استقبال مردم از برنامه‌های کتابخوانی در شرایط کرونا مطلوب و رضایت‌بخش است.  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سید باقرمیرعبداللهی در آیین نکوداشت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و تجلیل از فعالان این عرصه در اردبیل که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: روز کتاب و پاسداشت زحمات کتابداران با سالروز رحلت علامه طباطبایی قرین شده که ضرورت دارد این ایام ارزشمند را برای فعالان این عرصه پاس داشته و گرامی بداریم.
وی تصریح کرد: در این ایام که شرایط برای ارائه خدمات به علاقمندان کتاب سخت شده، کتابداران سراسر کشور سعی و تلاش خود را انجام می‌دهند تا با شیوه‌های جدید رغبت و انگیزه به کتاب و کتابخوانی را افزایش دهند.
مدیرکل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی گفت: از ابتدای امسال و به دنبال شیوع بیماری کرونا بخش عظیمی از فعالیت‌های کتابخانه‌ای تعطیل شده ولی این وظیفه و رسالت توسعه فرهنگ کتاب در فضای مجازی با اعتقاد و علاقه راسخ ادامه دارد.
میرعبداللهی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در فضای مجازی سعی بر این است تا علاقمندان به کتاب از تنوع خدمات ارائه شده بهره برده و به نوعی مهارت خود را در این حوزه افزایش دهند.
وی خاطر نشان کرد: همکاران ما در نهاد کتابخانه‌های عمومی با تهیه و تولید محصولات نرم‌افزاری و همچنین کلیپ‌های متعدد در خدمات علاقمندان به کتاب هستند تا فاصله بین مردم و کتابخوانی به وجود نیاید.
میرعبداللهی با قدردانی از تلاش فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در استان اردبیل بیان کرد: تدارک بیش از ده‌ها برنامه فرهنگی در این حوزه توسط مدیریت کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نوید یک حرکت بالنده و رو به جلو را دارد که قطعا در این شرایط کرونا این برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌ها ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه اضافه کرد: هر چند سالن‌های کتابخوانی بسته شده اما خدماتی که ما در فضای مجازی برای مخاطبان ارائه می‌کنیم، مملو از تنوع است که قطعا این حرکت در سالجاری ادامه خواهد داشت.
 
بيشتر
 [PageVisit]