همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛اجرای ویژه برنامه های فرهنگی در کتابخانه های استان اردبیل

هفدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اجرای طرح کتابخانه گردی، درختکاری و برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با 17 اسفند سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح کتابخانه گردی در کتابخانه تازه تاسیس سردار شهید قاسم سلیمانی با حضور پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، حجت الاسلام جابرعزیزی، امام جمعه شهرستان بیله سوار، سرهنگ  یوسف اختری فرمانده سپاه شهرستان بیله سوار، حجت الاسلام محمود فاضلی نماینده ولی فقیه در سپاه بیله سوار و جمعی از مسئولین ادارات این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بیله سوار در این برنامه که با محوریت نشست کتابخوان با موضوع بررسی افکار و آثار مرحوم مصباح یزدی برگزار شد با تشریح ابعاد شخصیتی این عالم وارسته گفت: دفاع از نظام، انقلاب‌اسلامی و ولایت‌فقیه، تربیت شاگردان انقلابی و تحول علمی و فرهنگی در حوزه‌های علمیه و تلاش مستمر در موسسه امام خمینی (ره) از اقدامات مهم آیت‌الله مصباح یزدی در طول عمر با برکت اوست که باید برای مردم و جوانان عصر حاضر بیش از این تبیین شود.
حجت الاسلام عزیزی گفت: از آیت الله مصباح یزدی کتاب‌های ارزشمند زیادی وجود دارد که علاقه مندان به کتابخوانی می‌توانند از آنها برای ارتقای اطلاعات فرهنگی خود در ابعاد مختلف استفاده کنند.
 امام جمعه شهرستان بیله سوار، بهره برداری از کتابخانه عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را موهبتی مهم برای اهالی فرهنگ دوست این شهرستان دانست و گفت: بحمدالله در این کتابخانه امکانات مناسبی توسط مسئولین امر فراهم شده است که کتابخوانان این شهرستان می توانند از ان بهره مند شوند.
در ادامه این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز از تدارک برنامه های فرهنگی و کتابخوانی به مناسبت هفدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور خبر داد و گفت: نشست های معرفی کتاب، درختکاری در محوطه کتابخانه های عمومی در سطح استان با حضور مسئولین شهرستان به یاد شهدای آن شهرستان و بازدید مسئولین شهرستان ها از کتابخانه های عمومی به مناسبت17 اسفند، مهمترین برنامه های اجرا شده در این روز است.
وی همچنین در ارتباط زنده تصویری ازکتابخانه عمومی سردار سلیمانی با  محل برگزاری جلسه انجمن شهرستان خلخال در فرمانداری این شهرستان، این روز فرخنده را به فعالان حوزه های فرهنگی و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی خلخال تبریک گفت.
در ادامه ویژه برنامه های کتابخانه گردی در شهرستان بیله سوار، فرشید اختیاری، کتابدار کتابخانه عمومی شهید قاسم سلیمانی، کتاب« انقلاب اسلامی، جهشی در تحولات سیاسی تاریخ» مجموعه سخنرانی های مرحوم آیت الله مصباح یزدی در زمینه انقلاب اسلامی ایران را معرفی کرد.
وی با تشریح بخش های مختلف کتاب، گفت: کتاب مذکور ضمن بحث از عظمت انقلاب اسلامی در دو بخش به بیان و تشریح فلسفه و منشا پیدایی انواع حکومت ها و بیان نظریاتی پیرامون ماهیت حرکت انبیای الهی به عنوان منشاء تحول و نیز تشریح چگونگی فرایند شکل گیری تحولات اجتماعی با توجه به گزاره هایی چون وحی، حق و باطل و اراده انسان ها می پردازد.
در پایان این مراسم با حضور مسئولین این شهرستان محوطه کتابخانه عمومی شهید سلیمانی درخت کاری شد.
 
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]