به همت محفل ادبی شمس عطار اردبیلی برگزار می شود؛کنگره بین المللی « تاثیر انقلاب اسلامی بر ادبیات پایداری کشور های منطقه»

میرزا رسول زاده گفت: کنگره بین المللی تاثیر انقلاب اسلامی بر ادبیات پایداری کشور های منطقه، با حضور اندیشمندانی از 6 کشور جهان برگزار می شود.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، مهدی میرزارسول زاده، دبیر محفل ادبی شمس عطار اردبیلی با اعلام این خبر اظهار داشت: کنگره بین المللی «تأثیر انقلاب اسلامی ایران بر ادبیات پایداری کشورهای منطقه» با تدبیر محفل ادبی شمس عطار اردبیلی و مشارکت دستگاههای مختلف از جمله دانشگاه محقق اردبیلی، حوزه هنری، انجمن ترویج زیان و ادبیات فارسی، مرکز پژوهشهای فرهنگی آذربایجان و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل، در روزهای 19، 20 و 21 بهمن برگزار خواهد شد.
وی گفت: اینک که شاهد چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم، ضرورت پرداختن به جوانب آن و تأثیرات شگرف این واقعه مهم و فراموش نشدنی بیش از پیش احساس میشود، خصوصاً اینکه دشمنان انقلاب از راههای مختلف در صدد تحریف و استحاله آن هستند.
میرزا رسول زاده افزود: بی تردید نسلهای جدید که تجربه مستقیمی از خفقان و استبداد حاکم در پیش از انقلاب را ندارند و زمینه شکل گیری انقلاب و چالشهای پیشِروی آن را درک نکرده اند، نیازمند تبیین و تشریح ابعاد مختلف آن هستند و دستگاههای فرهنگی وظیفه دارند تا به این امر مهم اهتمام ویژه ای داشته باشند.
دبیر محفل ادبی شمس عطار اردبیل خاطرنشان کرد : محفل ادبی شمس عطار اردبیل به عنوان بخش مشارکت کننده در برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی و عضوی از مجموعه فرهنگی در دستگاههای اجرایی، وظیفه خود میداند تا در مسیر روشنگری قرار گرفته و نسلهای جدید را با ابعاد انقلاب اسلامی ایران و ضرورت حفظ و حمایت از آن آشنا نماید.
وی با بیان اینکه در این کنگره که به خاطر شرایط حاصل از شیوع ویروس کرونا، به صورت مجازی برگزار خواهد شد، شاعران و اندیشمندانی از کشورهای ایران، روسیه، ترکیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان حضور داشته و به ایراد سخنرانی و قرائت شعر خواهند پرداخت.
دبیر محفل ادبی شمس عطار اردبیلی گفت: در این سه روز که دارالإرشاد اردبیل افتخار میزبانی از این اقدام برجسته را دارد، تأثیرات نهضت عظیم حضرت امام خمینی (ره) و مدیریت داهیانه رهبر معظم انقلاب در شکل دهی به اندیشه ها و آرمانهای امام در کشورهای منطقه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نتیجه چهل سال کوشش ملت ایران در پاسداری از این آرمانها؛ از زبان اندیشمندان کشورهای شرکت کننده بازنمایی خواهد شد.
وی گفت: این کنگره بخشهای ویژه ای نیز دارد که سخنرانی علیرضامختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و پیام حضرت حجت الإسلام والمسلمین علی اکبر اجاق نژاد، نماینده ولی فقیه در کشور جمهوری آذربایجان از آن جمله است.
میرزا رسول زاده اضافه کرد: تجلیل و تکریم روحانی جانباز 8 سال دفاع مقدس، حجت الإسلام عیسی شباهت مهدوی از کشور ترکیه که دو پای خود را در راه دفاع از حقانیت ولایت فقیه و انقلاب اسلامی ایران فدا کرده است، از بخشهای دیگر این کنگره است.
 
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]