با حضور نویسنده اثر؛کتاب « فلزکاری، آهنگری»در شهرستان نمین رونمایی شد

فرماندار نمین گفت: نویسندگان نمین در معرفی آثار تاریخی و فرهنگی نمین نقش مهمی دارند.

 


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، مراسم رونمایی کتاب « فلزکاری، آهنگری» با حضور عاطف ناصری، فرماندار؛ بخشدار مرکزی، یحیی عسگری، نویسنده کتاب و جمعی از اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی به صورت نمیه حضوری و مجازی در محل کتابخانه عمومی امامی نمین برگزار شد.
عاطف ناصری در این نشست که به صورت آنلاین از صفحه اینستاگرام کتابخانه عمومی امامی نمین منتشر می شد با بیان اینکه نویسندگان شهرستان نمین آثر ارزشمندی را درسال های اخیر از هویت تاریخی و فرهنگی این شهرستان منتشر نموده اند اظهار داشت: شهرستان نمین دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه های تاریخی، طبیعی، فرهنگی، گردشگری، هنر و سایر حوزه ها دارد و لازم است پژوهشگران و محققان این شهرستان با تشریح این نماد ها به معرفی پیشینه تاریخی و ظرفیت های بالقوه این شهرستان اهتمام داشته باشند.
وی به نقش نهاد های فرهنگی در حمایت از اهالی فرهنگ در این شهرستان اشاره کردو افزود: ارگان های مخلف بویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان حمایت از اصحاب قلم و نویسندگان را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.
ناصری همچنین استفاده از ظرفیت خیرین شهرستان به منظور حمایت مادی از آثار تولید شده توسط نویسندگان را بسیار حائز اهمیت دانسته و دست یاری برای این امر طلبید.
رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان نمین کتاب تالیف شده آقای عسگری را بسیار جذاب و پرمحتوا دانسته . گفت:  در جریان نگارش کتاب بوده و از زحمات آقای عسگری تشکر کرد.
مهین سلامتی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین نیز در این مراسم طی سخنانی هدف از برگزاری چنین برنامه هایی را توسعه فرهنگ مکتوب و شناساندن مولفین بومی به اقشار مختلف جامعه و همچنین جمع آوری این آثار در مجموعه کتابخانه های عمومی دانست.
یحیی عسگری نمین نویسنده کتاب نیز با تشریح قسمت های مختلف کتاب گفت : این کتاب در 7 بند تقسیم بندی شده است  و هدف از نگارش این کتاب شناساندن ظرفیت ایران اسلامی در فلزکاری و آهنگری بوده  و همچنین معرفی آهنگری در شهر نمین  دانست.
در پایان این مراسم با حضور فرماندار و سایر مدعوین از کتاب فلزکاری ، آهنگری در ایران رونمایی گردید .
 
 
 
عكس هاي مرتبط :
 [PageVisit]