اخبار شهرستان‌ها
1401/10/25 یکشنبه
با هدف پاسداشت مقام مادر و روز زن؛
نشست فرهنگی بانوان عضو کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد
مدیرکل کتابخانه های عمومی گفت: تعالی و کرامت زنان مسلمان با تمسک به سیره زندگی فاطمه زهرا (س) محقق می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، همزمان با سالروز ولادت باسعادت فاطمه زهرا (س)به همت کتابخانه مرکزی اردبیل با حضور پروانه رضاقلیزادهف مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل و هچنین بانوان فرهیخته و کتابخوان نشست فرهنگی  با محور معرفی کتاب، شعر خوانی و معرفی مقالات معتبر در خصوص جایگاه و مقام مادر؛ در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست  با تبریک این روز فرخنده به بانوان شرکت کننده در این مراسم به تشریح ابعاد شخصیتی فاطمه زهرا (س) به عنوان با نوی نمونه و الگوی زمان مسلمان اظهار داشت: سعه صدر، روحیه استقامت در مبارزه، دوراندیشی در مسائل اجتماعی، وفاداری و محبت در روابط خانوادگی از جمله ویژگی ها و صفات بارز حضرت زهرا(س) است.

وی تعالی زمان مسلمان را در گرو تاسی از سیره زندگانی آن بانوی نمونه جهان اسلام دانست  و گفت: فاطمه زهرا (س) به عنوان الگوی نمونه باید به زنان و مادران معرفی شود و پیروی زنان جامعه از فضائل اخلاقی فاطمه زهرا (س)موجب تعالی و رسیدن به کمال انسانی را برای آحاد مختلف جامعه محقق خواهد نمود.
در ادامه این نشست صمیمی معرفی کتاب،خوانش شعر،خوانش مقاله در مورد جایگاه زن در جامعه، معرفی نویسندگان و هنرمندان زن ایرانی  و دکلمه خوانی توسط بانوان شرکت کننده در این مراسم انجام گرفت.
 
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.