اخبار شهرستان‌ها
1401/4/13 دوشنبه
در راستای تعاملات فرهنگی صورت گرفت؛
دیدار مسئولین فرهنگی شهرستان مشگین شهر با هدف برنامه ریزی فرهنگی
 
مسئول حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت خدیجه(س) شهرستان مشگین شهر گفت: همگرایی دستگاه های فرهنگی به منظور بهره برداری از ظرفیت های فرهنگی متقابل، موجب تعالی جامعه در حوزه های اجتماعی و فرهنگی می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل،  به نقل از رابط فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان مشگین شهر، نشست مشترک حمیده صادقی،رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشگین شهر با نرگس محمدی، مسئول حوزه مقاومت بسیج حضرت خدیجه(س) این شهرستان با هدف  برنامه ریزی به منظور توسعه تعاملات فرهنگی برگزار شد.
صادقی با اشاره به اینکه هر قوم و ملتی که با مطالعه مانوس بوده و کتاب و کتابخوانی در میانشان رواج بیشتری داشته توانسته اند فرهنگی ماندگار و پویاتر ازخود بجا بگذارند خواستار تعامل بیشتر بسیج و حلقه های صالحین در ترویج و اشاعه این امر مقدس شد.
در ادامه جلسه نرگس محمدی مسئول حوزه مقاومت بسیج حضرت خدیجه(س) گفت: کتاب و کتابخوانی از مهمترین ابزارهای پیشرفت هر جامعه ای است و ترویج کتابخوانی باید از اولویت های ما باشد.
وی به همگرایی دستگاه های فرهنگی در جهت توسعه و تعالی جامعه اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت های طرفین  موجب پیشبرد اهداف فرهنگی و توسعه و تعالی جامعه در حوزه های فرهنگی و اجتماعی خواهد شد.
در این جلسه در خصوص استفاده از پتانسیل حلقه های صالحین، حضور کتابداران در نشست های های حلقه های صالحین به منظور معرفی کتاب و ثبت نام رایگان اعضای حلقه های صالحین، قصه گویی برای کوکان پایگاه توسط کتابداران، آموزش اوریگامی و کلاس های آموزشی برای جوانه های حلقه های صالحین و برگزاری مسابقات کتابخوانی در بین اعضای بسیج حضرت خدیجه(س) جزو مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد اقدامات اجرایی در خصوص موارد مذکور با مشارکت این دونهاد فرهنگی صورت گیرد.
 
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.