اخبار شهرستان‌ها
1400/4/5 شنبه
با اهتمام مسئولان استانی؛
اولین کتابخانه عمومی مستقل شهر گرمی به بهره برداری می رسد
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: اولین کتابخانه عمومی مستقل شهر گرمی، امسال به بهره برداری می رسد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با اعلام این خبر اظهار داشت: اولین کتابخانه عمومی شهر گرمی با زیر بنای 220 متر مربع در سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه شهرگرمی تنها مرکز شهرستان فاقد کتابخانه عمومی مستقل است افزود: متاسفانه به جهت شرایط خاص جغرافیایی شهر گرمی و کمبود زمین در مرکز شهرستان، پیگیری اخذ زمین و احداث کتابخانه از زمان تاسیس نهاد کتابخانه ها بی نتیجه مانده بود که این امر با تلاش مجدانه مسئولین استانی و شهرستانی در تامین زمین و همچنین جذب خیرکتابخانه ساز توسط نهاد کتابخانه های کشورمرتفع شده و مراحل احداث این کتابخانه از سال گذشته شروع و امسال نیز به بهره برداری خواهد رسید.
رضاقلیزاده خاطر نشان کرد: زمین مورد نظر برای احداث این پروژه فرهنگی با عنایت و دستور ویژه استاندار اردبیل، از زمین های مازاد فرمانداری این شهرستان اختصاص یافت و بنیاد علوی به عنوان خیر کتابخانه ساز، ساخت این کتابخانه را شروع کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه سخنان خود از پیشرفت 70 در صدی این پروژه کتابخانه ای خبر داد و گفت: بعد از تکمیل مراحل ساختمانی، تامین منابع و تجهیزات مورد نیاز کتابخانه ای توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور تامین خواهد شد.
رضاقلیزاده تصریح کرد: در حال حاضر کتابخانه عمومی شهید عزیزپور شهر گرمی تنها کتابخانه این شهر است که در بخشی از مجتمع اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان مستقر شده است.
وی تعداد کتابخانه عمومی و مشارکتی فعال این شهرستان را چهار باب ذکر کرد و گفت: کتابخانه عمومی استاد محمد حسین شهریار بخش انگوت و کتابخانه عمومی مرحوم شیخ محمد علی اجارودی بخش زهرا ( شهر موران)، کتابخانه عمومی شهید عزیزپور گرمی و کتابخانه مشارکتی لاجوردی در زندان گرمی از کتابخانه های فعال این شهرستان هستند.
 
 
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.