اخبار شهرستان‌ها
1400/11/29 جمعه
طی برگزاری مراسمی در شهرستان سرعین صورت پذیرفت؛
مراسم رونمایی از دوجلد کتاب استاد رحیم اسداللهی در شهرستان سرعین برگزار شد
فرماندار سرعین گفت: کتاب از ابزار های مناسب در توسعه و تعالی انسان بوده و کتاب های خوب و مفید خدمات شایانی را به جامعه بشری ارائه نموده است.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، طی مراسمی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرعین و با حضور باقرباقرزاده،سرپرست فرمانداری شهرستان سرعین؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ استاد رحیم اسداللهی، شاعر و نویسنده اهل سرعین و جمعی از مسئولین  و مقامات محلی شهرستان از دو جلد کتاب رحیم اسداللهی در سالن اجتماعات فرمانداری سرعین رونمایی شد.
سرپرست فرمانداری شهرستان سرعین در این مراسم با اشاره به نقش و جایگاه استاد اسدالهی در ارتقای فرهنگ و هنر در شهرستان اظهار داشت: ارج نهادن به افرادی که در جهت ارتقای موئلفه های فرهنگی و ارتقای سطح علم و دانش و فرهنگ گام بر می‌دارند احترام به علم و ادب است.
باقرزاده به نقش ارزشمند کتاب در تعالی جامعه و همچنین کمال انسان تصریح کرد: کتاب و کتابخوانی از مقوله های مهم و قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن در جامعه ضروری است و کتاب های خوب همیشه در خدمت توسعه و تعالی انسان بوده و خدمات شایانی را به بشریت انجام داده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: استاد اسدالهی در طی چندین سال زندگی خود، برای اعتلای فرهنگ شهرستان سرعین گام های مهمی را در حوزه فرهنگ برداشته و با  تأ لیف بیش از ۷۰ اثر در حوزه شعر و داستان، نقش مهمی در تاریخ و فرهنگ سرعین دارد.
سرپرست فرمانداری سرعین همچنین خاطر نشان کرد: در راستای تجلیل از خدمات ارزشمند فرهنگی این چهره فرهنگ دوست، تندیس استاد اسداللهی در یکی از میادن شهر به همت شورای شهر و شهرداری نصب خواهد شد.
در ادامه این مراسم پروانه رضاقلی زاده مدیر کل اداره کتابخانه های عمومی استان اردبیل نیز با اشاره به اینکه این شهرستان قابلیت های با ارزشی در حوزه گردشگری دارد اظهار داشت: شهرستان سرعین می تواند به عنوان ویترین فرهنگی استان، زمینه ساز معرفی بیشتر در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی استان باشد.
وی خاطرنشان کرد: اداره کل کتابخانه های استان در راستای تجلیل از این نویسنده و شاعر شهرستان سرعین، کتابخانه عمومی روستای شایق سرعین را به نام «استاد اسداللهی» نام گذاری کرده و خوشبختانه این کتابخانه یکی از کتابخانه های پویا و فعال در سطح استان است و  به پاس این خدمات فرهنگی، کتابدار این کتابخانه در هفته کتاب و کتابخوانی امسال به عنوان کتابدار منتخب انتخاب و در سطح ملی از ایشان تجلیل شد.
استاد رحیم اسدالهی نیز در این مراسم ضمن تشکر از قدردانی و ارج گذاری مسئولین شهرستان اظهار داشت: کتاب های « ایپک یولی سرعیندن تبریزه و سن گلمسن اوزوم گلم» نام دو اثری است که به زبان ترکی تألیف شده که در این مراسم رونمایی می شود.
وی افزود:  علت نامگذاری کتاب « ایپک یولی سرعیندن تبریزه» به جهت واقع شده شهر سرعین در مسیر جاده ابریشم  به این نام نامگذاری شده وکتاب «سن گلمسن اوزوم گللم» به جهت گرامی داشت یاد و خاطره حضور استاد شهریار در سرعین و اقامت در منزل شخصی بنده به این عنوان نامگذاری شده است.
گفتنی است از این نویسنده سرعینی بیش از 70 اثر تا به امروز در حوزه شعر و داستان منتشر شده است که 17 جلد از این کتاب ها رونمایی شده است.
 
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.