اخبار شهرستان‌ها
1400/6/13 شنبه
معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان با امام جمعه بیله سوار دیدار کرد؛
دعوت امام جمعه شهرستان بیله سوار از اقشار مختلف مردم برای شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی
امام جمعه شهرستان بیله سوار گفت: سیره عملی و فضائل اخلاقی امام رضا(ع) در تعیین سبک زندگی امروزین ما نقش تعیین کننده ای دارد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، امین علامتی، معاون مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در جریان سفر به شهرستان بیله سوار، با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان با وی دیدار و در خصوص برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی گفتگو کرد.
معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان با تشریح عملکرد کتابخانه های عمومی در بستر فضای مجازی اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا بخش قابل توجهی از فعالیت های فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه ها از طریق فضای های مجازی اجرا می شود و امسال یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی فقط به صورت مجازی در حال برگزاری است.
 امام جمعه بیله سوار نیز ضمن ابراز خرسندی از توسعه فضا های قابل توجه فرهنگی دراین شهرستان اظهار داشت: برگزار ی جشنواره های کتابخوانی در این فضا های فرهنگی با مضامین دینی و قرآنی نقش بسزائی در معرفی معارف و احکام اسلامی دارد.
وی افزود: امام رضا(ع) یک شخصیت کامل انسانی است که تمام رفتارها و گفتارهای ایشان منطبق با آیات قرآنی است و به همراه پیامبر و ائمه(ع) بهترین الگو برای ساخت زندگی اسلامی است.
حجت الاسلام عزیز عنوان کرد: از نظر بعد اجتماعی و سیره عملی، امام(ع) در روابط اجتماعی از جهات مختلف راهگشای زندگی و در تعیین سبک زندگی امروزین ما به عنوان رهرو حضرت نقش اساسی دارد که البته بعد اجتماعی بخش های گوناگون مانند روابط سیاسی، علمی و اخلاق اجتماعی امام رضا(ع) را شامل می شود.
وی خاطرنشان کرد: سخنان و سیره عملی امام رضا(ع) به عنوان هشتمین پیشوای دینی منبعی سرشار و الهام بخش در شیوه و سبک زندگی در عرصه های گوناگون زندگی اجتماعی در دوره معاصر است.
امام جمعه بیله سوار در ادامه سخنان خود ضمن دعوت از قشر های مختلف مردم برای شرکت در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: تنوع بخشی به این جشنواره با ایجاد قالب های جدید و بخش های ویژه از نکات حائز اهمیت است و ظرفیت استفاده همه سطوح سنی و گروه های فردی و خانوادگی برای حضور در مسابقات کتابخوانی یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی فراهم شده است.
گفتنی است در ادامه این دیدار، امام جمعه بیله سوار با حضور در مراسم معارفه رئیس جدید اداره کتابخانه ها ی عمومی شهرستان که با حضور کتابداران و جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شده بود شرکت و سخنرانی کرد.
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.