اخبار شهرستان‌ها
1402/1/30 چهارشنبه
دراولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار عنوان شد؛
توسعه فرهنگی و ارتقای سرانه مطالعه با پرچمداری کتابخانه های عمومی در جامعه
معاون فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان بستر ساز توسعه فرهنگی و کتابخوانی، در رشد و توسعه همه جانبه نقش موثری دارند.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار در سال جاری، با حضور یوسف بدرزاده، معاون سیاسی و امنیتی فرماندار؛ بهزاد سلامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ حکم الله کیانی، شهردار بیله سوار؛صالح عبدی بخشدار جعفرآباد و سایر اعضای انجمن در محل سالن اجتماعات شهید پیرانه فرمانداری برگزار شد.
معاون فرماندار بیله سوار در این جلسه با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ مطالعه نیازمند مشارکت نهاد های فرهنگی است اظهار داشت: غنای فرهنگی در هرجامعه نیازمند همسوئی نهاد های متولی در حوزه فرهنگ است و انجمن کتابخانه های عمومی به عنوان محرک و حامی کتابخانه های عمومی در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی برنامه ریزی می کند.
وی خاطرنشان کرد: کتابخانه عمومی سردار شهید سیلمانی به عنوان دومین کتابخانه عمومی استان  از نظر امکانات و فضا مورد توجه اهالی فرهنگ و کتاب دوستان در شهرستان است و باید برنامه ریزی لازم برای بهره برداری بهینه از این فضا، توسط نهاد های فرهنگی انجام گیرد.
بدرزاده با بیان اینکه کتابخانه های عمومی پرچمدار توسعه فرهنگی و بستر ساز  ارتقای سرانه مطالعه است گفت: تولید بیش از 1300 برنامه فرهنگی به صورت مجازی  و اجرای مسابقات و جشنواره های کتابخوانی از جمله جشنواره کتابخوانی رضوی و نشست های کتابخوانی و معرفی کتاب؛ این نهاد فرهنگی رادر صدر دستگاه های تاثیرگذار در ارتقای شاخص های فرهنگی قرار  داده است.
بهزاد سلامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار نیز در این جلسه با بیان ارائه خدمات کتابخانه ای و به صورت حضوری و مجازی در 6 باب از کتابخانه های عمومی گفت: کتابخانه سیار نور به عنوان تنها کتابخانه سیار استان در روستا های این شهرستان به ارائه خدمات فرهنگی و کتابخانه ای می پردازد و استقبال کودکان روستا ها از این کتابخانه چشمگیر است.
وی به برگزیده شدن بیش از 38نفر در مسابقات کتابخوانی جشواره رضوی و 28 نفر در پویش ملی  سلام برامام حسین (ع) اشاره و تصریح کرد: توسعه خدمات فرهنگی نیازمند حمایت دستگاه ها و نهاد های اجرائی شهرستانی و تخصیص کامل نیم درصد حق السهم کتابخانه ها از درآمد شهرداری هاست.
گفتنی در ادامه این جلسه و تبادل نظر اعضای حقیقی و حقوقی مصوباتی در حوزه های ارائه خدمات فرهنگی به تصویب رسید.
 
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.