اخبار شهرستان‌ها
1401/7/12 سه‌شنبه
درجلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرمی مطرح شد؛
کتابخانه های عمومی پایگاه های اشاعه محتوای فرهنگی هستند
فرماندار شهرستان گرمی تاکید کرد: همسویی و همگرایی نهاد های فرهنگی در جهت ارتقای شاخص های فرهنگی و کاهش معضلات اجتماعی تقویت شود.
 


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گرمی  در سال جاری با حضور حسین مولائی، فرماندار؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در محل فرمانداری گرمی برگزار شد.
فرماندار گرمی در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در جهت ایجاد اولین کتابخانه عمومی شهر گرمی در سال گذشته اظهار داشت: فضای فعلی کتابخانه ای جوابگوی نیاز مراجعان پرشمار در شهرستان گرمی نیست و در تلاش هستیم با جذب مشارکت های خیرین و همچنین تخصیص اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای نسبت توسعه کتابخانه عمومی شهید عزیزپور گرمی و همچنین احداث بنا های جدید کتابخانه ای اقدام کنیم.
وی توسعه فضا های فرهنگی و کتابخانه ای را یکی از موئلفه های مهم توسعه دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به وسعت و همچنین جمعیت، شهرستان گرمی نیازمند توسعه کتابخانه های عمومی هست.
مولائی با اشاره به فعالیت گسترده کتابخانه های عمومی در تولید محتوای فرهنگی گفت: این نهاد فرهنگی به عنوان یایگاه فرهنگی و اجتماعی برای  اقشار مختلف برنامه های کتاب محور را تولید و اجرا می کند و دستگاههای مرتبط با این حوزه با همسویی و همگرایی با این مجموعه در جهت ارتقای شاخص های فرهنگی و همچنین کاهش معضلات فرهنگی در جامعه تلاش نمایند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با بیان رسالت های کتابخانه های عمومی در حوزه های فرهنگی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: کتابخانه های عمومی برای اقشار مختلف و گروههای خاص از جمله روشندلانف ناشنوایان و کم شنوایان و همچنین کودکان برنامه های متعدد فرهنگی در جهت ارتقای توانمند های کودکان برگزار می کند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان استفاده از ظرفیت جلسات انجمن شهرستانها را درجهت توسعه فرهنگی ضروری دانست و تصریح کرد: برنامه ریزی به منظور اجرای برنامه های کتابخوانی و جلب مشارکت ارگانهای دولتی و موسسات مردم نهاد از اهداف مهم راه اندازی انجمن های کتابخانه های عمومی در شهرستان هاست.
در ادامه این جلسه هریک از اعضای جلسه ضمن ارائه نقطه نظرات خود پیشنهادات خود را به منظور منظور جمع بندی و تصویت مصوبات اجرائی ارائه کردند.
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.