اخبار شهرستان‌ها
1402/10/5 سه‌شنبه
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار عنوان شد:
ضرورت همسویی دستگاه های فرهنگی در توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی
فرماندار شهرستان بیله سوار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: کتاب به عنوان کالای فرهنگی اثرگذار در دسترس اقشار مختلف مردم شهرستان قرار گیرد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار و بخش جعفرآباد با حضور صاحبعلی اصغری، فرماندار؛ حجت الاسلام جابرعزیزی، امام جمعه بیله سوار؛ صالح عبدی و بابک مجرد، بخشداران جعفرآباد و بخش مرکزی؛ حجت الاسلام باقری امام جمعه بیله سوار؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ بهزاد سلامی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار و جمعی از مسئولان دستگاه های فرهنگی و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در محل فرمانداری شهرستان بیله سوار برگزار شد.
فرماندار بیله سوار در این جلسه با بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی از ابزار مهم توسعه فرهنگی است و مسئولین فرهنگی برای بستر سازی به منظور ارتقای سرانه مطالعه در سطح شهرستان اهتمام داشته باشند.
 وی افزود: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاثیر مستقیمی بر افزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی جامعه دارد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار و جعفرآباد در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت کتابخانه سیار نور  در روستا های این شهرستان خاطر نشان کرد: کتاب باید به عنوان یک کالای فرهنگی موثر در دسترس اقشار مختلف جامعه بویژه کودکان مناطق روستایی قرار گیرد و بحمدالله کتابخانه سایر نور به عنوان تنها کتابخانه سایر استان اردبیل، خدمات ارزنده ای را در امر ترویج کتابخوانی در روستا های این شهرستان ارائه می کند.
در ادامه این جلسه پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان طی سخنانی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی مهمترین مراکز ارائه خدمات فرهنگی به اقشار مختلف جامعه هستند اظهار داشت: کتابخانه عمومی شهید سلیمانی به عنوان دومین کتابخانه بزرگ استان و همچنین یکی از مجهز ترین کتابخانه عمومی است که اوائل سال گذشته در این شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی این مجموعه عظیم فرهنگی را دارای پناسیل قابل توجه در حوزه فرهنگی عنوان کرد و گفت: همه دستگاه های شهرستان با استفاده از این ظرفیت بوجود امده می توانند در پیشبرد اهداف فرهنگی و اجرای برنامه و جلسات از این کتابخانه استفاده کنند.
وی خاطر نشان کرد: کتابخانه های عمومی به عنوان مجموعه ای خلاق و پویا در تحقق رسالت نهاد کتابخانه های عمومی کشور برنامه های متنوعی را درحوزه های فرهنگی و کتابخوانی اجرا می کنند و محافل ادبی، شعرخوانی، نشست های نقد و بررسی کتاب؛ کارگاه های آموزشی برای کودکان و سایر برنامه ها با محوریت کتاب و کتابخانه در این مجموعه ها برگزار می شود.
در ادامه جلسه هریک از اعضا نظرات و پیشنهادت خود را در خصوص موضوعات و دستور جلسه ارائه کردند.
در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در کتابخانه های شهرستان ضمن دیدار با کتابداران از بخش های مختلف بازدید کرد.
 
 

 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.