1398/7/14 يكشنبه با حضور استاندار اردبیل برگزار شد؛ نشست مسئولان فرهنگی استانی و شهرستانی برای تعیین تکلیف کتابخانه عمومی شهید عاشوری زاده شهرستان خلخال اکبر بهنام جو گفت : کتابخانه عمومی شهید عاشوری زاده جزو میراث معنوی و فرهنگی شهرستان خلخال است وضرورت دارد مقدمات لازم برای تجدید بنای این مجموعه فرهنگی فراهم شود .  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، نشست مشترک مسئولان فرهنگی استان با حضور اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل؛ بشیرخالقی، نماینده مردم شهرستان های خلخال وکوثر در مجلس شورای اسلامی؛ فریدون بابایی، فرماندار شهرستان؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه ها ی عمومی استان؛ داریوش سفیدی، معاون اداری مالی و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ حسین برزگر ماهر،معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان؛ سخاوت بیرامی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خلخال؛ حسین بصیر طریقت طلب، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خلخال در محل دفتر استاندار اردبیل برگزار شد.

استاندار اردبیل در این جلسه با بیان اینکه کتابخانه عمومی شهید عاشوری زاده خلخال به عنوان اولین کتابخانه عمومی استان در سال 1346 تاسیس شده است اظهار داشت: باوجود اینکه سند مالکیت این کتابخانه به نام اداره آموزش و پرورش خلخال می باشد ولی این کتابخانه از بدو تاسیس به صورت کتابخانه مورد استفاده قرار گرفته است.

بهنامجو افزود: ضرورت دارد در راستای انتقال سند مالکیت به نام کتابخانه عمومی تمهیدات لازم اتخاذ شود تا از محل اعتبارات ملی و استان این مجموعه فرهنگی تجدید بنا شده و در اختیار اهالی فرهنگ دوست شهرستان قرار گیرد.

بشیر خالقی نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در دوره های گذشته در خصوص انتقال سند به نام کتابخانه عمومی گفت: در دولت قبلی ( نهم و دهم) توسط وزیر وقت دستورات لازم در خصوص تهاتر ملکیت این مجموعه با قطعه زمین متعلق به کتابخانه عمومی صادر شد که با توجه به عدم پیگیری مسئولین استانی و شهرستانی این مسئله راکد ماند.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص پیگیری لازم از وزارتخانه های مطبوع قول مساعد داد و خاطرنشان کرد: از وزارتخانه های آموزش و پروش و ارشاد در خصوص انتقال سندو اخذ اعتبار مورد نیاز برای تجدید بنای این کتابخانه پیگیری های لازم را انجام خواهم داد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با اشاره با کمبود فضای کتابخانه ای در این شهرستان گفت: در حال حاضر سه باب کتابخانه عمومی در مرکز شهرستان خلخال در حال فعالیت هستند و لازم است در جهت پاسخ به نیاز های علمی و فرهنگی مردم، کتابخانه های عمومی در این شهرستان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه کمبود اعتبارات عمرانی وقفه طولانی مدت در احداث کتابخانه مرکزی شهرستان خلخال به وجود آورده است افزود: در تلاش هستیم با مساعدت مسئولین و مشارکت و همکاری فیمابین آموزش و پرورش و کتابخانه ای عمومی استان، مراحل انتقال سند و تجدید بنای کتابخانه عاشوری زاده در جهت توسعه فضا های کتابخانه ای فراهم شود.
گفتنی است روز گذشته نیز جلسه ای در خصوص کتابخانه شهید عاشوری زاده، با حضور بشیرخالقی، نماینده مردم شهرستانهای خلخال و کوثر، پروانه رضاقلیزاده،مدیرکل؛ سخاوت بیرامی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان و اعضای انجمن و جمعی از فرهیختگان خلخال در محل کتابخانه شهید عاشوری زاده برگزار شد. 

 

بيشتر
 [PageVisit]