1398/7/1 دوشنبه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اردبیل گفت؛ اختصاص 10 میلیارد ریال برای تجهیز و تکمیل پروژه های کتابخانه های عمومی استان سید عباس صالحی در سفر به اردبیل گفت: برای تجهیز کتابخانه های عمومی استان و تکمیل پروژه کتابخانه های مرکزی بیله سوار و روستایی انجیرلو ، 10 میلیارد ریال اختصاص خواهد یافت.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، سید عباس صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جریان سفر سه روزه خود به استان اردبیل با اعلام این خبر اظهار داشت: مهم‌ترین هدف در  سفر به استان ها تعیین نقشه راه حوزه های فرهنگی است و در استان اردبیل نیز تنظیم تفاهم‌نامه‌های مختلف در حوزه‌های فرهنگی و هنری در جریان این سفر انجام خواهد شد.

 وی افزود: ضمن عقد تفاهم‌نامه‌های متنوع، برنامه‌های تدوین و تنظیم شده فرهنگی و هنری از طریق منابع مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری اردبیل عملیاتی خواهد شد.

صالحی بیان کرد: خوشبختانه اردبیل از جمله استان‌های موفق حوزه گذر های فرهنگی است و اقدامات مطلوبی در راستای احداث گذرهای فرهنگی رخ داده است که این گذرها به اقتصاد فرهنگ و هنر و رویدادهای فرهنگی کمک بسزایی می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: همانگونه که مدیران دستگاه‌های اجرایی برای توسعه منطقه مدیریتی خود در بخش‌های عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و ... همت می‌گمارند باید به همان اندازه نیز به مقوله فرهنگ توجه داشته باشند.
سید عباس صالحی امیری دستاورد سفر سه روز خود به استان اردبیل را مطلوب دانست و افزود: سفرهای استانی با چند محور انجام می‌شود که یکی از آنها تعیین نقشه راه فرهنگی با ترکیبی از امکانات ملی و استانی است و برای تحقق همین موضوع تاکنون به ۱۳ استان کشور سفر کرده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص 10 میلیارد ریال برای تجهیز کتابخانه ها و همچنین تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی بیله سوار و روستایی انجیرلو ی این شهرستان خبر داد و گفت: 600 میلیارد ریال نیز برای اجرای طرح های عمرانی و زیر ساختی در حوزه فرهنگ و هنر استان اردبیل طی دوسال هزینه می شود.                                                                                               

بيشتر
 [PageVisit]