1398/6/28 پنجشنبه در راستای همکاری های مشترک؛ دیدار مدیرکل راه و شهرسازی با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در راستای برنامه ریزی به منظوربهره برداری از پروژه های کتابخانه ای، مدیران کل کتابخانه ها ی عمومی و راه و شهرسازی استان دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان با پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و در خصوص تکمیل پروژه های کتابخانه های گفتگو کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیداربا بیان اینکه در حال حاضر دو باب کتابخانه مرکزی در شهرستان های بیله سوار و پارس آباد هرکدام با مساحت بیش از 2500 متر مربع توسط اداره کل راه و شهرسازی احداث می شود افزود: کتابخانه مرکزی بیله سوار بیش از 95 درصد رشد فیزیکی داشته است و این درحالی است که با گذشت 11 سال از کلنگ زنی کتابخانه مرکزی پارس آباد، این پروژه فقط 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رضا قلیزاده در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تکمیل این پروژهای فرهنگی جزو مطالبات اصلی مردم این شهرستان ها در حوزه فرهنگی است خاطر نشان کرد: با تلاش های صورت گرفته امسال، 2 میلیاردو 500 میلیون ریال برای تکمیل کتابخانه مرکزی بیله سوار و 7 میلیارد ریال برای پروژه کتابخانه مرکزی پارس آباد از محل اعتبارات استانی اختصاص یافته است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود پروژه سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی اردبیل را نیز جزو طرح های نیمه کاره این نهاد فرهنگی اعلام کردو گفت: پیگیری های لازم برای تکمیل و بهره برداری این پروژه نیز صورت گرفته و امیدواریم با اختصاص اعتبار مورد نیاز این پروژه نیز بعد وقفه طولانی به بهره برداری برسد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان نیزدر این دیدار،0 توسعه زیرساخت های فرهنگی را درجهت ارتقای فرهنگ عمومی جامعه ضروری دانست و افزود: کتابخانه ها در آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه نقش مهمی را برعهده دارند و توسعه این فضا ها یکی از شاخصه های مهم توسعه فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت اجرایی و احداث کتابخانه های مرکزی بیله سوار و پارس آباد بر عهده اداره کل راه و شهرسازی گذاشته شده است ابراز امیدواری کرد: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز کتابخانه مرکزی بیله سوار افتتاح شود و شاهد رشد قابل توجه در پروژه کتابخانه مرکزی پارس آباد باشیم.

بيشتر
 [PageVisit]