1398/6/20 چهارشنبه به همت کتابخانه های عمومی استان اردبیل برگزار می شود؛ مسابقه کتابخوانی « چهل روز با کتاب» از عاشورا تا اربعین پروانه رضا قلیزاده خبر داد: مسابقه بزرگ کتابخوانی با عنوان « چهل روز با کتاب» به همت کتابخانه های عمومی در فضای مجازی برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل با اعلام این خبر اظهار داشت: مسابقه بزرگ کتابخوانی « چهل روز باکتاب» از عاشورا تا اربعین با مشارکت موسسه مردم نهاد «انجمن دیده بان طبیعت اردبیل» در فضای مجازی برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: در این مسابقه هر روز یک بخش از کتاب « ضیافت بلا» نوشته آیت الله میر باقری، از فردای روز عاشورا تا اربعین به مدت چهل روز در فضای مجازی منتشر می شود و شرایط شرکت در این مسابقه از طریق پوستر در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

وی در تشریح این برنامه فرهنگی گفت: کتاب ضیافت بلا در دو فصل با عنوان های « سیر و سلوک متعارف»و « مقالات سلوکی در زیارت عاشورا»  توسط آیت سید محمد مهدی میر باقری گرد آوری شده که در این کتاب با نگاهی جدید به زیارت عاشورا،  راه رسیدن به سلوک الی الله و نزدیک شدن به امامان معصوم(ع) مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: در این مسابقه که به مدت چهل روز برگزار خواهد شد هر روز یک بخش از کتاب ضیافت بلا از طریق صفحه اینستگرام کتابخانه های عمومی اردبیل به صورت پوستر منتشر خواهد شد و کتاب دوستان و علاقه مندان به شرکت در این برنامه فرهنگی می توانند با مطالعه این بخش و تهیه اسکرین شات و یا «لایک» پوستر ها و ارسال به صفحه کتابخانه های عمومی در این مسابقه شرکت کنند.

رضاقلیزاده خاطرنشان کرد: با مشارکت تعدادی از دستگاههای فرهنگی ، 40 جایزه نقدی و40  جایزه فرهنگی برای منتخبین این مسابقه در نظر گرفته شده است که بعد از اربعین حسینی به منتخبین طی مراسمی به منتخبین اهدا خواهد شد.

بيشتر
 [PageVisit]