1398/5/5 شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان مطرح شد؛ پروژه های کتابخانه ای تا پایان سال تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرد بهروز ندائی گفت: در راستای توسعه فضا های فرهنگی، پروژه های کتابخانه ای تکمیل و در اختیار اهالی فرهنگ دوست استان قرار گیرد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه ها ی عمومی استان اردبیل با حضور بهروز ندائی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی؛ داود شایقی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی؛ شفیع شفیعی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و اعضای این انجمن در محل کتابخانه مرکزی اردبیل برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار دراین جلسه با بیان اینکه توسعه فضا های فرهنگی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی ضرورتی انکار ناپذیر است اظهار داشت: پروژه های کتابخانه ای که دارای پیشرفت فیزیکی بالایی هستند باید تکمیل و دراختیار اهالی فرهنگ دوست استان قرار گیرند.

وی با اشاره به کلنگ زنی کتابخانه مرکزی بیله سوار در سال(84) کتابخانه مرکزی پارس آباد در سال (85) و خلخال درسال (88) گفت: پروژه هایی که دارای پیشرفت مطلوب هستند باید آماده سازی شده و در اختیار کتاب دوستان قرار گیرند.

ندائی در ادامه سخنان خود با اشاره به مسکوت ماندن سالن همایش کتابخانه مرکزی اردبیل از زمان افتتاح این کتابخانه خاطر نشان کرد: در سال گذشته 7 میلیارد ریال برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته بود که این مبلغ تنها 525 میلیون ریال تخصیص یافت و با توجه به طولانی شدن مدت زمان تکمیل این پروژه لازم است سازمان برنامه بودجه در سال 98 اهتمام لازم را برای تکمیل این پروژه داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش کتاب در انتقال علوم و دانش از نسل های گذشته به نسل حاضر و نسل های بعدی افزود: با توجه به گسترش فضا های اینترنتی و مطالعات مجازی لازم است در حوزه دیجیتال سازی و تهیه فایل های صوتی کتاب ها و همچنین نسخه الکترونیکی کتاب ها اقدامات لازم صورت گیرد و کتابخانه ها ی عمومی با توجه به نیاز مخاطبان پاسخگوی نیاز های علمی اقشار مختلف باشد.

در ادامه این جلسه رضا قلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از برگزاری بیش از 1700 برنامه فرهنگی و کتاب خوانی اعم از نقد و بررسی، رونمایی، بلندخوانی کتاب برای کودکان، جمع خوانی کتاب، نشست های کتابخوان به صورت هفتگی در تمام کتابخانه های عمومی در سال 97 خبر داد و گفت: این مجموعه های فرهنگی فارغ از رسالت اصلی خود در ارائه خدمات کتابخانه ای به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و غنی سازی اوقات فراغت کودکان در اجرای برنامه های ترویجی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی برنامه های فرهنگی گسترده ای اجرا می کنند.

رضاقلیزاده در ادامه سخنان خود از افتتاح کتابخانه های عمومی روستایی، شام اسبی اردبیل، انجیرلوی بیله سوار و همچنین کتابخانه مرکزی اردبیل تا پایان سالجاری خبر داد و افزود: زمین مناسب برای کلنگ زنی اولین کتابخانه عمومی شهر گرمی اختصاص یافته است و با اتمام مراحل اداری و واگذاری این زمین به کتابخانه، ساخت اولین کتابخانه عمومی مستقل شهر گرمی توسط بنیاد علوی آغاز خواهد شد.   

  

بيشتر
 [PageVisit]