1398/4/6 پنجشنبه در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با استاندار اردبیل عنوان شد؛ برنامه های فرهنگی نهاد کتابخانه ها ی عمومی موجب ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی شده است استاندار اردبیل گفت: اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و کتابخوانی ، موجب ترویج فرهنگ مطالعه شده است.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل دیدار و در خصوص مسائل کتابخانه های عمومی استان گفتگو کرد.

در این دیدار که در محل دفتر استاندار اردبیل برگزار شد، اکبر بهنام جو، تنوع برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی از جمله اجرای طرح ملی جشنواره کتابخوانی رضوی را نقطه عطفی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه عنوان کرد و گفت: ترویج سیره علمی و علمی و فضائل زندگانی ائمه اطهار (ع) از طریق کتاب های مهم و تاثیر گذار این حوزه،  موجب گرایش بیش از پیش اقشار مختلف به کتابخوانی شده است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان ضرورت بستر سازی و ایجاد ساختارهای فیزیکی را برای توسعه کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه ضروری دانست و خاطر نشان کرد: تلاش خواهیم کرد در اعتبارات سالجاری نگاه ویژه ای به کتابخانه ها معطوف شود و اعتبارات مورد نیاز این بخش فرهنگی تامین شود.

استاندار اردبیل با اشاره به فعالیت انجمن های کتابخانه های عمومی در تمامی شهرستان ها و یخش های استان های اردبیل خاطر نشان کرد: در قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور ظرفیت های قابل توجهی برای توسعه کمی و کیفی کتابخانه های عمومی در نظر گرفته شده است که یکی از آنها انجمنهای کتابخانه های عمومی متشکل از افراد و شخصی های فرهیخته حقیقی و حقوق هستند که با ید از این پتانسیل بالقوه در سطح استان برای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بهره گرفت.

این مقام عالی استان در ادامه سخنان خود برای تکمیل پروژهای کتابخانه ای استان قول مساعد داد و گفت:به منظور افتتاح پروژه های کتابخانه ای  تلاش خواهیم کرد بودجه مورد نیاز این نهاد فرهنگی تخصیص داده شود.

استاندار اردبیل با اشاره به فرا رسیدن زمان فراغت از تحصیل کودکان خاطر نشان کرد: اجرای برنامه های با نشاط و مفرح برای کودکان در راستای غنی سازی اوقات فراغت کودکان مورد توجه جدی قرار گیرد و کتابخانه های عمومی بستر های لازم را دراین خصوص ایجاد نمایند.

در ادامه این دیدار رضا قلیزاده، ضمن قدر دانی از حمایت های بی دریغ استاندار، گزارشی از وضعیت فعلی کتابخانه ها و همچنین برنامه های فرهنگی سالجاری کتابخانه ها ی را ارائه کرد.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 140