1398/4/1 شنبه استاندار اردبیل؛ جشنواره کتابخوانی رضوی نیازمندی های عقیدتی جامعه را افاده می کند اکبر بهنامجو گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی علاوه بر ارتقای سطح مطالعه در جامعه، نیازمندیهای عقیدتی را نیز در جامعه افاده می کند.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل طی صدور پیامی ضمن دعوت از عموم دستگاههای اجرایی برای مشارکت در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی،  به آحاد مختلف مردم فرهنگ دوست استان توصیه کرد در این جشنواره شرکت کنند.

در پیام استاندار اردبیل آمده است: فرهنگ هرجامعه، ضامن دوام و قوام هویت ملی آن در گستره تاریخ بوده و به مثابه بستری است که دیگر استوانه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برآن مستقر و استوار می گردد و تدقیق در این نکته باریک است که مسیر انقلاب شکوهمند اسلامی را در آرا و آثار بنیان گذار فقید و نائب عمید آن شکل داده و تا جایگاه رفیع کنونی مستدام داشته است.

وی با بیان اینکه کتاب ابزار مبارزه آدمی با نادانی و نابسامانی است و درجه پیشرفت و توفیق جوامع بشری به اندازه برخورداری و استفاده بهینه آنها از این ابزار کارگشا است افزود: در اهمیت کتاب، همین بس که معجزه پیامبر خوبی ها، کتاب است و آغاز رسالتش با دعوت به خواندن شروع می شود.

در بخش دیگری از پیام استاندار آمده است: نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به عنوان متولی ذی صلاح ترویج و توسعه کتابخوانی در کشور، اقدامات قابل توجهی انجام داده است که یکی از مهمترین آنها برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است و بنا بر شواهد متقن، تمهید و تدارک جشنواره مزبور، علاوه بر ارتقای سطح مطالعه در جامعه، نیازمندی های عقیدتی را نیز افاده می کند که این نگاه موجب ارج و اهمیت فراوان آن است.

.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 114